Batai rapide, ameteala, privire incetosata

23-01-2016
CorneliaS.
Nu este medic/terapeut
CorneliaS.
Buna ziua!
In ultima vreme am avut parte de diverse discomforturi in zona inimii, de la stari de rau la invinetirea mainii stangi si palpitatii si vesnicul discomfort in partea de jos a inimii, nu-l pot numi durere. Sunt destul de stresata si nu dorm foarte mult. Am fost diagnosticata cu prolaps de valva mitrala si cateva insufieciente dar dupa ultima tura de tratament am schimbat doctorul si cel nou mi-a spus ca sunt vindecata. De atunci ignor simptomele dar astazi, fara vreo explicatie inima a inceput sa-mi tremure, cu batai foarte foarte rapide, simteam ca vibreaza puternic, mi s-a incetosat complet privirea si am ametit si pentru cateva secunde nu am stiut ce se intampla. Mi-a fost greu sa-mi recapat concentrarea dupa si m-am speriat destul de tare. Ar trebui sa-mi fac griji sau poate fi de la stres?
Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
23-01-2016, ora 22:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi somatizari de anxietate.
Pt inima incercati gemoderivat de paducel si pt stres gemoderivat de muguri de tei argintiu.
0
23-01-2016, ora 22:06
CorneliaS.
Nu este medic/terapeut
CorneliaS.
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici