Batai puternice in piept - ca si cum cineva ar

27-05-2009
Cuore
Nu este medic/terapeut
Cuore
Buna.
De catva timp, in mod absolut aleatoriu, chiar si in repaus, simt niste bubuieli puternice in piept; intre inima si gat, mereu in stanga. Ca si cum cineva ar "bate" dinauntrul meu ca intr-o usa...
Poate suna ciudat, dar asa e. Nu mi se pare ca s-ar modifica ritmul, pulsul, in timpul simptomelor.
Tensiunea o am mica, maxim 12; insa pulsul mai sare de 85 cateodata.
Am si hipotiroidie, daca ajuta cu ceva...
6 comentarii
0
27-05-2009, ora 01:16
drKata
Nu este medic/terapeut
drKata
buna seara
cel mai recomandat ar fii sa mergi sa te vada un medic cardiolog sa iti faca un EKG sa te asculte la inima eventual si o radiografie antero posterioara de cord si plamani
si daca ai pute fi mai explicit sa ne spui exact ce simptome ai cand apar cat tin daca transpiri etc si mai ales daca ai pe cineva din familie cu afectiuni cardiace
Multa sanatate si numai bine
0
27-05-2009, ora 12:11
Cuore
Nu este medic/terapeut
Cuore
Niciun alt simptom. Fara transpiratii. Apar oricand si nu des...Cat despre familie...nu stiu
0
28-05-2009, ora 18:22
Cuore
Nu este medic/terapeut
Cuore
inca ceva : se intampla cand inspir f. profund, de obicei;
si f. rar aceleasi bubuieli(nu tiuturi sau pocnituri, ci bubuieli) le aud in ureche
0
29-05-2009, ora 08:20
aid
Nu este medic/terapeut
aid
daca atunci cand faci efort cat de putin nu te doare in piept daca nu ai ameteli tulburari ale vederii cand creste tensiunea e doar o problema de emotivitate sau o stare de stres profunda incearca sa vezi cand apar aceste stari sar putea sa ramai surprinsa daca apar atunci cand ai o teama de ceva sau pur si simplu din cauza emotiilor creste ritmul cardiac si i-ti transpira palmele si picioarele fac pariu ca ai o greutate mai mica decat ar trebui la inaltimea ta vezi ca sunt programe de calcul al greutatii pun pariu ca esti foarte slaba lasa doctorii in pace mai bine cauta pe net documente despre auto control pentru ca mediul in care ai crescut a avut ca in aproape orice familie certurile si problemele ei trebuie sa inveti sa ai incredere in tine cu totii suntem la fel cu defecte pe care unii le ascund mai bine sau nu si cu lucruri bune sau nu nu are relevanta mediul din care provii cauta carti despre initiere in autocontrol si incerarca sa ai mai multa incredere in tine invata sa controlezi emotiile cred ca cel mai greu lucru pe cre il poate avea omul in viata este faptul ca trebuie sa invete sa mearga pt ca un copil sa invete sa mearga trebuie sa dea cu fundu de pamant altfel nu are cum asa ca ia tu atitudine si incearca sa ti simti bine in pielea ta invata sa conduci nu sa fii cvondusa totul tine de creierasul tau nu poate sati iasa de la inceput dar cum am zis un copil trebuie sa dea cu fundul de pamant ca sa invete sa mearga
0
29-05-2009, ora 17:13
Cuore
Nu este medic/terapeut
Cuore
Multumesc de raspuns. Nu sunt chiar asa de "moale", nu ma emotionez din orice
Si nu apare la emotii, cateodata chiar cand stau in pat.
Inspir profund si se intampla. Aleatoriu ca si bubuielile din urechi...Ma gandeam sa nu fie la inima ceva, dar ca fumatoare de 20 de ani, incep sa ma gandesc ca pot fi plamanii saracii.
Si nu sunt deloc slaba, dimpotriva :)
0
06-06-2009, ora 20:18
nina03
Nu este medic/terapeut
nina03
daca ai hipotiroidie probabil iei eutyrox si pot aparea astfel de probleme sau poate fi o anxietate.La fel patesc si eu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.