Batai puternice ale inimii | Forumul Medical ROmedic

Batai puternice ale inimii

01-08-2012
TiberiuC
Nu este medic/terapeut
TiberiuC
De obicei seara simt ca imi bate inima foarte puternic, o simt tot corpul iar dupa un anumit timp incep
sa-mi simt capul greu, amortit, maxilarul putin inclestat etc... Chiar daca sunt foarte obosit si reusesc sa adorm
cateodata chestia asta ma trezeste din somn. Pulsul si tensiunea imi sunt normale, iar cand am fost la urgente intr-o noapte nu a iesit nimic pe cardiograma. Mi s-a spus ca as avea hipocalcemie dar testele mi-au iesit bune la calciu si magneziu. Ce pot avea?
3 comentarii
0
02-08-2012, ora 11:41
parvuiordana
Nu este medic/terapeut
parvuiordana
incercati si tratament naturist sau un ceai de relaxare
0
04-08-2012, ora 15:50
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
ceai de relaxare?? serios iordana?? nu glumesti? iti bati joc de om?? hai sa fim seriosi.pai in conditiile astea puteai sa ii spui ca: atunci cand pacientul isi aude foarte tare propriile batai ale inimii astefel incat se trezeste noaptea din somn din cauza acestora si ca are cefalee, inseamna ca omul cel mai sigur are insuficenta aortica, daca se mai adauga si puseul febril, insa nu poti sa fi sigur de asta pana nu il trimiti sa faca: EKG-unde vor aparea modificari ale complexului QRS test de EFORT si factorii de risc: colesterol, trigliceride, uree creatinina acid uric, glicemie, glicozurie si cel mai sigur ECHO-CORD.e simplu, nu?? :-) sanatate tiberiu ai girja..
0
04-12-2012, ora 21:15
claudius hd
Nu este medic/terapeut
claudius hd
buna
am problema: cand consum alcool in cantitati mai mari laun chef sau petrecere in urmatoarea dimineata sau noaptea dupa ce ma culc inima incepe sa bata foarte puternic, apasat cumva nu bate mai repede dar bate cu putere mare si mi se usuca gura si am o stare de panica. mi frica sa nu am probleme
ultima data m-iam facut ekg anul trecut si nu am avut nimic, mentionez faptul ca in urma cu cativa ani am avut probl cu ficatul, era foarte gras si colesterol mare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: