Barbati - scurgere ocazionale la urinare | Forumul Medical ROmedic

Barbati - scurgere ocazionale la urinare

07-08-2011
mihai_is
Nu este medic/terapeut
mihai_is
Buna ziua,
Acum 4-5 zile am avut contact sexual neprotejat normal si anal cu o partenera ocazionala. Deoarece am mai avut contact in trecut fara incidente cu aceeasi persoana nu mi-am pus vreo problema. Acum insa catre sfarsitul urinarii, cateodata, elimin o secretie alba fragmentata. Nu exista dureri sau mancarimi. Aspectul penisului este normal. Bineinteles ca o sa vizitez un doctor dar intre timp intrebarea mea este urmatoarea: exista vreo asemanare intre aceste simtome si vreo boala cu caracter sexual cunoscuta sau e posibil ca secretia sa fie urmare a faptului ca nu consum destule lichide?Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
07-08-2011, ora 18:45
mihai_is
Nu este medic/terapeut
mihai_is
Cand spun de o secretie alba fragmentata ma refer la urina cu aspect foarte tulbure catre sfarsitul urinarii
0
08-08-2011, ora 00:38
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Se poate sa fi contactat o boala cu transmitere sexuala sau o infectie urinara..mergi la dermato-venerolog sau urolog..si bea mai multe lichide daca crezi ca e din cauza asta, a deshidratarii, ceea ce nu cred, dar macar elimini varianta asta..
0
09-08-2011, ora 05:14
mihai_is
Nu este medic/terapeut
mihai_is
Multumesc.Eram totusi curios daca poate fi vreun nume...atasat simtomelor..nu de alta dar sa arunc o privire si sa stiu la ce sa ma astept inainte de o saptamana sau cat dureaza pana ajung sa predau probele si pana sa iau rezultatele.Plus ca unde stau eu se fac doar teste de urina..si de sange.Si nu prea am incredere in medicii care nu sunt romani..
0
14-11-2012, ora 19:54
cayus
Nu este medic/terapeut
cayus
asa am si eu, de aproximativ un an, am facut test de urina si nu mi s-a gasit nimic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  • SecreÈ›ii / scurgeri genitale la bărbaÈ›i - cauze, diagnostic, tratament
  •