Balonare continua

09-07-2012
cezarapostol
Nu este medic/terapeut
cezarapostol
As avea urmatoarea problema: de vreo 10 zile am o balonare continua. Ma scol deja balonat, iar cand vreau sa mananc, nu pot manca mai mult de jumatate de portie de mancare si incep sa 'ragai' intruna. Aceasta stare ma tine 2 ore dupa masa, cu eliminare de gaze(doar pe gura). Nu am alte simptome, nici macar greata, diaree, constipatie, durere stomac, etc. Am pofta de mancare, dar nu pot manca. Acum 12 ani am facut o analiza cu bariu, la care iesise o mica hiperaciditate a stomacului, iar in timp de fiecare data cand mancam fast food, carne tocata sau picant, aveam o balonare excesiva, dar pentru o scurta perioada. De data aceasta, balonarea este continua, indiferent ce mananc si ce beau. Ce ar putea fi?Multumesc!
2 comentarii
0
10-07-2012, ora 15:22
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un lucru e clar: simptomele descrise nu sunt normale. Este timpul sa faceti o vizita doctorului dv. El va hotara daca un nou examen cu bariu este indicat, ori o endoscopie sau o alta examinare.
0
22-07-2012, ora 21:20
BVeronica
Nu este medic/terapeut
BVeronica
ma numesc veronica si eu am aceiasi problema cu inbalonare dar va rog sa ma sacultati si asi dori un raspuns in urma cu ceva timp am trecut printrun soc foarte puternic si de atunci eu nu mai sunt cea care eram.am simptome cum ar fi ;numi mai place sami fac treburile cu toate ca le fac dar nu mai am nici o satisfactie, ma doare cind in piept, spatele ma sufocam tremuram imi amortea fata gura miinile acum si oasele.ce doream sa va spun ;am fost la recomandarea ciuva la un set de analize sa zicem.;;cu biorezonanta dv ce credeti?sa am incredere?mia spus asa ;ca am ficatul mare si gras, am o scolioza, colon iritat, lipidemie creatinina, uree, albumina, crescute, depresie, anxietate si fobie, am probleme cu un plamin stiu ca sar putea sa aiba dreptate ca in urma cu 12 ani am suferit o pleurezie, , bronhii incarcate ce e drept fumez, candidoza, transaminoza marita, oxigenare scazuta, fosfor scazut, microlitiaza renala, usoara tulburare endocrina, discopatie lombara, boala autoimuna, gastrita, si lipsa da vitaminele b1, c, a, e, b9, acid folic. am fost de 2 ori si am facut 2 ekg si au spus una dintre doctorite asa tia murit soacra sau pisica dute fato pleaca de acasa ca esti tinara. mie me rau mereu si mie tare frica in acel moment sa nu fac infarct pentru ca simptomele sunt la fel dar le am de 3, 4 ani astept raspunsul dv
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.