Balonare

13-09-2009
danax75
Nu este medic/terapeut
danax75
Buna ziua!
In data de 18.07.2009 am facut o intrerupere de sarcina prin aspiratie. Totul a decurs normal, iar la 10 zile m-am prezentat la control si a fost totul in regula.In data de 14.08.2009 mi-a venit menstruatia iar in data de 19.08.09 am facut sex neprotejat(a 6-a zi de ciclu) si am mai avut sangerari inca 2 zile.(mentionez ca menstruati la mine dureaza 7-8zile).Zilele astea trebuie sa-mi vina menstruatia(14-15.09) si de o saptamana ma simt extrem de balonata si cu niste intepaturi si usturimi in zona ovarelor.
Nu indraznesc sa-mi fac testul de sarcina deoarece nu e momentul pentru o sarcina.
La ecografia de acum 2.5luni mi-a iesit o rana usoara care trebuie cauterizata iar in urma recoltarii de lamele rezultatul a fost: CITODIAGNOSTIC BETHESDA :NILM(frotiu negativ pt. leziuni intraepiteliale sau malignitate) asociat cu proces inflamator si endocervicale reactive.
Poate fi vorba de o sarcina sau doar de balonare inainte de ciclu?
Multumesc.
3 comentarii
0
14-09-2009, ora 22:20
cameliabranzan
Nu este medic/terapeut
cameliabranzan
Cred ca indicat ar fi sa mergi totusi la un control.
Si eu am avut o rana deschisa pe col ce trebuia cauterizata, dar spre norocul meu am dat peste o prietena care este medic si mi-a recomandat produse pe baza de aloe vera si produse apicole.
Am tinut cura 3 luni si m-am dus din nou la control si nu mare mi-a fost mirarea cand dna doctor mi-a spus ca locul s-a inchis.
0
21-09-2009, ora 15:45
danax75
Nu este medic/terapeut
danax75
Salutare, tot eu sunt!
Am fost la medic si mi-am facut ecografie si am un chist ovarian ce trebuie tratat.
Astazi, 21.09 mi-a venit si menstruatia.(cam tarziu, ce-i drept)Ma speriasem deoarece aceasta balonare m-a tinut cam vreo trei saptamani si nu mai patisem asa ceva inainte de ciclu.
Am sa incep sa fac un tratament homeopat, deja mi-am facut programare.
Cu tratamentul homeopat am "topit" si nodulii de la san.
0
07-10-2009, ora 18:40
danax75
Nu este medic/terapeut
danax75
Salutare fetelor!
Poate-mi da si mie careva vreun raspuns.Am o luna si ceva de cand ma simt balonata si vreau sa merg la medicul ginecolog insa d-na dr. e in CO.La ecogeafia generala pe care am facut-o inainte de a-mi veni menstruatia mi-a zis ca nu e vorba de sarcina, mi-am facut si un test de sarcina si a iesit negativ insa eu am senzatia ca ma umflu si nu ma mai ajunge fermoarul. N-am mai patit asa ceva niciodata.S-a confruntat careva dintre voi cu o asemenea situatie?Balonarea are legatura cu chistul ovarian?Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  • Noi metode de a preveni balonarea în cazul dietelor bogate în fibre
  • Balonări supărătoare? Lista alimentelor indicate și contraindicate
  • Ce poate ascunde balonarea - afecțiuni cu balonare frecventă
  •