Balanita candidozica - informatii

15-09-2009
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
Cateva informatii despre balanita?
4 comentarii
0
16-09-2009, ora 17:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Gasesti o multime de date pe net.Daca ceva anume nu intelegi ne intrebi din nou.
0
23-09-2009, ora 15:40
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
Eu nu inteleg de ce fiecare medic imi zice altceva. Intr-un loc imi zce ca apare de la stres, transpiratie si in alt loc imi spune ca apare foarte rar la barbati si e din cauza ciclului femeilor. Care este adevarata cauza si ce se poate face sa scap? Sau sa mai previn aparitia, ca din cate am inteles mai poate sa apara. Multumesc.
0
24-01-2010, ora 19:00
Balanita
Nu este medic/terapeut
Balanita
Mie mi s-a recomandat la doctor sa iau Fluconazol 150 mg ( 1 capsula pe saptamana) si crema Travocort sa ma dau a data dimineata si o data seara.
0
04-01-2011, ora 14:32
cristi1984
Nu este medic/terapeut
cristi1984
am scapat de aceasta balanita. fara medicamente. aveau decat efect pe moment. solutia: ma spal cu sapun de casa! in rest nu am schimbat nimic in alimentatie si in viata de zi cu zi. incercati. astept parerea medicilor care nu pomenesc nimic de aceste lucruri. ne indoapa cu medicamente, care in timp afecteaza echilibrul organismului.
si pe deasupra am scapat si de pitiriazis verzicolor. tot cu sapun de casa. vara numai cu clotrimazol stateam pe mine. inceracati si o sa vedeti rezultatele in timp scurt (cel putin asa a fost in cazul meua).
De ce medicii nu spun nimic de cat de periculoase sunt toate produsele din comert?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.