Bacili doderlein absenti

07-05-2012
amrg
Nu este medic/terapeut
amrg
Buna seara,

facand mai multe tratamente pentru candida pe parcursul mai multor ani, am observat ca bacilii doderlein incepeau sa fie din ce in ce mai putini, pana la ultima analiza a secretiei vaginale cand acestia au lipsit cu desavarsire; merg la medic (de altfel considerat printre cei mai buni din oras) care imi spune ca nu este absolut nici o problema(?) si sa stau linistita. Baniuesc ca tot legat de absenta bacililor doderlein, secretia vaginala are un gust acru, foarte neplacut, aspect care l am observat dupa o perioada de tratamente si pe care l am pus pe seama dereglarii florei, in conditiile in care analizele nu arata nimic altceva. Ma puteti ajuta sa imi spuneti daca intradevar cele doua probleme au legatura (sau poate gustul secretiei este normal acum...desi nu a fost asa dintotdeauna) si cum le pot rezolva, in conditiile in care am incercat cam toate produsele pe care le-am gasit in farmacie pentru refacerea florei vaginale si nu au avut efect (sau poate trebuie facut o perioada mai indelungata). Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.