BUFEURILE Dupa operatie histerectomie totala cu anexectomie bilaterala

13-01-2015
marigeo
Nu este medic/terapeut
marigeo
DESCIERE...DISCUTII
17 comentarii
0
13-01-2015, ora 11:03
marigeo
Nu este medic/terapeut
marigeo
fetelor curaj..MAICA DOMNULUI SA NE AJUTE PE TOATE
0
13-01-2015, ora 11:05
marigeo
Nu este medic/terapeut
marigeo
au inceput si la mine bufeurile de aprope o luna si jumatate..incep sa ma invat cu ele..sunt cele mai multe ori pe stare emotionala..
noapte nu mai stiu de ce sunt..asa sunt..ma trezesc uneori in ele..alteori cum deschid ochii incep..cu rabdare le vom trece pe toate..doamne ajuta
0
13-01-2015, ora 23:24
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Exista tratamente medicamentoase pentru bufeuri.Ex:Remifemin, 2capsule/zi, timp de 3luni.
0
14-01-2015, ora 19:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exista pastile care sa le ajute pe femei sa treaca peste efectele neplacute cauzate de menopauza. Adresati-va medicului endocrinolog sau ginecolog.
0
16-01-2015, ora 12:17
marigeo
Nu este medic/terapeut
marigeo
ati folosit voi si sunt bune..nu stiu..pt ca am auzit ca unele fete au luat si nu le-a trecut cu nimic..
0
16-01-2015, ora 16:20
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
marigeo...invata sa traiesti cu aceste bufeuri...daca nu vei reusi si daca esti la menopauza instalata chirurgical(esti tanara) mergi la endocrinologie...sunt si tratamente care nu te afecteaza negativ...
0
16-01-2015, ora 16:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Medicamentul trebuie testat pe fiecare pacient in parte sa vada daca ii merge si daca are reactii adverse.
Fiecare om e un univers si reactioneaza diferit la aceeasti substanta.
Unele femei care au luat dintre cunostintele mele au spus ca fara acele medicamente nu treceau menopauza.
Altele au suportat bufeurile pina le-au trecut.
Mamei mele i-au trecut dupa ce a fost intr-un pelerinaj si s-a rugat foarte tare sa ii treaca.
0
03-02-2015, ora 21:48
marigeo
Nu este medic/terapeut
marigeo
M-AM INVATAT CU ELE..NORMAL CA E CEVA NOU SI VREI SA STITI DACA MAI E CINEVA CA TINE..
0
19-03-2015, ora 13:37
verity
Nu este medic/terapeut
verity
Am mai scris aici, pe mine Remifemin nu m-a ajutat decat sa imi scoata mai multi bani din buzunar timp de un an jumatate. De fiecare data medicul imi spunea "mai luati o luna si o sa inceapa sa=si fac efectul" si luna urmatoare la fel si tot asa. Peste un an jumate am schimbat medicul si medicamentul : si ce sa vezi? Ma simt muuuuult mai bine. Asa ca nu tot ce-i din plante e si bun, ca asa este la moda acum..
0
20-03-2015, ora 16:36
naturista
Nu este medic/terapeut
naturista
Imi pare rau ca la tine tratamentul cu Remifemin nu a dat rezultate, dar nu cred ca este cazul sa fii atat de categorica, pentru ca, in alte cazuri, de exemplu al meu, rezultatele au fost spectaculoase. Doctorita mea, care a facut multe specializari in Germania, in domeniul acesta, mi=a spus ca in vest, nu se mai folosesc demult tratamentele cu hormoni in tratarea simptomelor menopauzei, iar Remifeminul, cu extract de cimicifuga racemosa (sau cohoshul negru)este produsul lor de top. El a fost introdus in Germania inca din 1956 (deci iti dai seama ca au avut timp sa faca studii clinice berechet - de aceea il si recomanda fara ezitare pacientelor cu cancer de san).
Faptul ca ceva nu a mers bine in cazul tau nu inseamna ca produsul este prost si nu trebuie sa rapim sansa altora de al-l incerca!
0
06-06-2015, ora 14:31
marigeo
Nu este medic/terapeut
marigeo
m.am invatat cu ele..cu ajutorul domnului o sa trecem peste tot..doamne ajuta o zi buna fetelor..
0
07-06-2015, ora 14:15
Lore41
Nu este medic/terapeut
Lore41
Buna doamnelor! Am fost operata de histerectomie totala in octombrie 2014 (cancer de col uterin) am avut bufeuri groaznice si foarte dese, am numarat intr-o zi 15 bufeuri.Am luat si inca iau Klimaktoplant dar am citit pe un forum zilele trecute ca nici aceste pastile nu sunt sigure chiar daca sunt homeopate. Ma simt mai bine dar tot mai am bufeuri, nu asa de multe...daca nu iau acele pastile am bufeuri mai puternice. Am incercat la inceput cu pastile din salvie dar nu am simtit nimic de la ele
0
15-10-2015, ora 09:48
nutzy_36
Nu este medic/terapeut
nutzy_36
am fost operata de polifibromatoza uterina acum o luna si putin, histerectomie abdominala cu anexectomie bilaterala, nu am luat nici un medicament dar, folosesc vascul, pun de seara pana dimineata o lingurita de vasc intr-o cana de ceramica de 250 mil. sa se macereze cum se zice si o beau dimineata, se poate bea si in decursul zilei.. nu mai am asa multe bufeuri, scade si tensiunea ma simt mai bine.vascul il iau de la plafar 3, 7leicutia.Am citit si eu pe un forum dupa ce am fost operata si spunea cineva acolo k luase ea timp de 9 luni si nu mai avea bufeuri scapase de ele in totalitate. daka va ajuta sfatul meu va doresc multa sanatate.
0
15-10-2015, ora 10:06
nutzy_36
Nu este medic/terapeut
nutzy_36
am uitat sa va spun k se face cu apa plata sz fetelor.
0
15-10-2015, ora 11:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si salvia e recomandata pentru bufeurile menopauzei. Ceai sau pastile. E specifica.
Puteti sa le alternati daca va plictisiti de un gust.
0
14-05-2018, ora 20:12
maya71
Nu este medic/terapeut
maya71
buna fetelor ! pentru bufeuri a incercat cineva sprayul lenzetto?
0
12-05-2019, ora 23:13
caren7
Nu este medic/terapeut
caren7
Buna, te rog sa-mi spui daca ai incercat lenzetto. L-am comandat la farmacie, insa as dori sa aflu pareri despre acest tratament importiva bufeurilor. Am dubii si nu stiu ce sa fac, sa-l cumpar sau nu. Am bufeuri de 5 ani si nu le reduc cu nimic. Mi-ar fi de ajutor o discutie cu cineva care este in tema. Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: