BTS

12-05-2015
zanovel
Nu este medic/terapeut
zanovel
Buna seara, problema pe care o am eu persista de cativa ani de zile. Pe capul penisului, sub piele, deci subcutanat se vad zeci de punctulete de culoarea pielii. Capul penisului de jur imprejur are o culoare albastruie. Cam o data pe luna timp de o saptamana ma doare capul penisulu foarte tare si de fiecare data dupa sex. Aceste puncte devin mai pronuntate cand penisul este in erectie. In trecut am avut HPV. Intrebarea mea care este:am citit undeva ca acesti negi se pot dezvolta si sub pielea penisului, oare sunt negi genitali sau altceva?scurgeri nu am, igiena-dus de ori pe zi, sunt casatorit, aceeasi femeie de 6 ani. Ma gandesc foatrte tare sa nu fie cancer, am fost la o ramada de doctori, majoritatea spun ca nu am nimic, dar arata ca naiba, si ma doare foarte tare. Mentionez ca am aceasta problema de 5 ani. dar acum a devenit dureroasa. Ce analize sa fac in afara de consultul clasic la venerologie?o biopsie sau ce?VA rog sa sa imi raspundeti, snt cu moralul la pamant, mi-e teama sa nu fie cancer. Multumesc in prealabil.
2 comentarii
0
12-05-2015, ora 18:30
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Daca majoritatea spun ca nu aveti nimic, s-ar putea sa fie chiar asa. De ce credeti ca cineva de pe un forum, care nu va vede, ar putea stii mai multe decat gramada de medici care v-au vazut in persoana? Dar minoritatea ce-a spus?
Asa din descriere ar putea fi papule perlate, mai putin probabil HPV, care chiar nu poate sa apara sub piele. El infecteaza doar celulele epidermice, respectiv epiteliale daca vorbim de mucoase.
Cat despre durere - mergeti la urologie. Daca acolo nu-i dati de cap, mergeti la neurologie.
0
12-05-2015, ora 18:33
zanovel
Nu este medic/terapeut
zanovel
Cum as putea sa va trimit cateva poze?Sa va dati si dvs cu parerea?Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.