analize BTS

17-08-2007
c_arinna19
Nu este medic/terapeut
c_arinna19
ce analize ar trebui sa faca prietenul meu pt a vedea daca este infectat cu vre-o BTS??
4 comentarii
0
17-08-2007, ora 00:00
ancutzyk
Nu este medic/terapeut
ancutzyk
buna, am si eu o nedumerire in legatura cu bts.am citit de curand cateva articole despre bts, si am observat ca am putin din doua simptome, am o scurgere nu abundenta ci normala, dar mai urat mirositoare, si am o mancarime, dar nu una vulvara.doar cand transpir am mici mancarimi deasupra.miam inceput si viata sexuala de vreo 5 luni, tot timpul a fost protejat, am facuto o data cand aveam menstruatie, dar nu stiam daca e bine sau nu, nici acuma nu stiu.si ma gandesc ca poate simptomele care le am eu sunt doar pt ca mi sa rupt himenul, sau ca e o manifestatie ca miam inceput viata sexula in final, nu ca asa avea vreo boala, bts.as dori un raspuns cat de repede va rog, sunt un pic speriata
0
17-08-2007, ora 00:00
c_arinna19
Nu este medic/terapeut
c_arinna19
buna
cel mai bine ar fi sa mergi la ginecolog pt un control...despre ce spui tu s-ar putea sa fie candidoza.dar nu stiu sigur.fa-ti un control si vei vedea.vei fi si mai linistita.pup bafta
0
18-08-2007, ora 00:00
ancutzyk
Nu este medic/terapeut
ancutzyk
daca vreau sa merg la ginecolog imi trebuie trimitere de la medicul de familie?pt ca nu as vrea sa fie prea publica problema mea, pot s merg la ginecolog doar cu programare?am mai citit undeva ca o data cu inceperea vierii sexuale apar schimbari :scurgere mirositoare, oboseala ff rapida, cearcane, etc
0
18-08-2007, ora 00:00
c_arinna19
Nu este medic/terapeut
c_arinna19
buna
nu iti trebuie trimitere de la medicul de familie.eu am fost la ginecolog si fara programare.acum depinde, de cat de ocupat este presupun...sunt care iau fara programare si care iau cu programare.bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bolile cu transmitere sexuală la vârstnici - o povară pentru sistemele de sănătate
  •