de vreo 3 ani mi-a aparut in cap ceva ca o besica de marimea unui graunte

08-03-2008
COSTELPOP1978
Nu este medic/terapeut
COSTELPOP1978
de vreo 3 ani mi-a aparut in cap ceva ca o besica de marimea unui graunte.am mers la dr de familie care mi-a spus ca e un lipom de grasime.mi sa cerut cerut sa al operez dar nu am vrut.de cate ori o lovesc cand ma pieptan sangereaza dupa care se inchide formandu-se o crusta.iar acum cateva zile am mers la un dotor dermatolog care mi-a spus ca trebuie operata.as vrea sa stiu ce este si daca e bine sa o operez pt ca dr nu mi-a spus ce e.va rog sa imi dati un raspuns
3 comentarii
0
08-03-2008, ora 00:00
dr jack
Nu este medic/terapeut
dr jack
Cel mai bine il intrebi pe medicul dermatolog care te-a consultat sa iti spuna ce este. poti sa ceri si a doua opinie dar numai cel care si vede leziunea poate sa iti dea un sfat
0
09-03-2008, ora 00:00
mihaela_19_4u
Nu este medic/terapeut
mihaela_19_4u
Tatal meu s-a operat deoarece ii aparuse o basicuta la baza nasului.ce a fost extras a fost trimis l abiopsie i-au dat diagnosticul CARCINOM EPIDERMOID METATIPIC MIXT.asta fiind cam acum o luna acum i-a mai aparut una pe nas.CE AM PUTEA AFLA ? CE INSEAMNA ACEST DAGNOSTC?
0
01-04-2008, ora 00:00
anelise
Nu este medic/terapeut
anelise
Pentru mihaela_19_4u : Este o forma de cancer. Mergi urgent cu tatal tau la oncolog. Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  •