un fel de ciuperca al picioare care ma mininca si imi usuca pielea si incet imi distruge si unghiile

12-06-2006
LUKA
Nu este medic/terapeut
LUKA
Buna ziua am un fel de ciuperca al picioare care ma mininca si imi usuca pielea si incet imi distruge si unghiile,.dar ce este mai nou ca acum imi apare si niste nigei mai mici de culoarearoz pe miini, picoare pe tot corpul aproape dar mai accentuat pe partea stinga...bubitele deci intii ma mininca pielea si apoi apar mici...se maresc putin si ies in relief{de spus ca sunt si purtator de hepatita}nu stiu daca are leg cu boala de la picioare dar sincer imi este frica.
2 comentarii
0
11-07-2006, ora 00:00
drcodrina
Nu este medic/terapeut
drcodrina
Are mare legatura cu virusul hepatic, deoarece aveti imunitate compromisa, si ma tem ca in aceste conditi un tratament antimicotic ar fi greu de tolerat, el putin intern, am rezerve si pt. cel extern, adica local la picioare. Ar trebui sa stiu in ce stadiu se afla ficatul, ca sa pot sa va recomand un tratament.
0
10-09-2006, ora 00:00
Derma-Mi
Identitate neconfirmată
Derma-Mi
Sfatul meu e sa va adresati unui dermatolog de incredere care sa poata stabili tratamentul in baza unui examen clinic complet! noi putem da sfaturi dar nu se pot face tratamente prin corespondenta.
Dr. Frasin
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.