Axietate Simptom interesant!!!!

02-07-2012
doctorc89
Nu este medic/terapeut
doctorc89
Buna ziua tuturor,
ma numesc Cristian, sufar si eu de anxietate de vreo 3 ani de zile, pana acum vreo 6 luni i-am facut fata dar a ineput ca ochii sa ma sece pur si simplu. Ii simt foarte obositi, senzatia aceea de praf in ochi, in orice directie ii misc parca este o tortura pentru creierul meu, mentinez ca am fost la oftalmolog si mi-a spus ca nu am nevoie de ochelari sau ca as avea ceva probleme, dar o usoara conjunctivita pentru care am luat ceva picuri antibiotic. Asa, dar problema cea mai mare pe care eu nu o inteleg de ce ma afecteaza zilnic, ora de ora, minut de minut, numai nu ma lasa deja imi vine sa o compar cu tortura chinezeasca.am obsevat ca daca i-au ceva calmant mai puternic atunci parca se mai alina durerea, mentionez ca nici noaptea pana adorm imi i-a 1-2 ore sa adorm, sa mi se linisteasca nervi. Mai doresc sa adaug ca aceste stari m-au facut sa nu mai pot munci dar nu zic cand fac miscare ma simt mai bine dar doar o mica perioada de timp, nu pot sa imi mentin concetrarea si ma enervez repede de la iritarea creata la ochi.
Daca un domn/a doctor a mai intilnit la vreun pacient aceasta stare sau daca ave-ti un sfat va rog frumos sa posta-ti
ca deja simt ca o i-au razna de nervi, pe deasupra mai este si anxietatea.
Va doresc tuturor multa sanatate si o minte limpede.
2 comentarii
0
03-07-2012, ora 00:50
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ai tratament pt. anxietate?
ai fost la medic sau doar tu ti-ai pus diagnosticul?
zici ca iei calmant, pai daca-l iei la culcare-sigur ca-si face efectul dupa 1-2 ore,
de aceea trebuie luat cu 1-2 ore inainte de culcare.
detaliaza.
sanatate.
0
03-07-2012, ora 11:10
doctorc89
Nu este medic/terapeut
doctorc89
Buna sebesuldejos,
nu am un tratament pentru anxietate am avut de la medici, am fost la doctor homeopat si la un psiholog si psihiatru, dar nu au avut nici un efect, desi am facut tratament cam cat mi-a recomandat, am facut analize de tiroida, e.e.g. e.k.g., de sange si biorezonana am facut, am doar niste mici dereglari de calciu si din copilarie, chiar am facut o cura sanatoasa de calciu, dar in rest de nimica important nu sufar.
calmantele nu le i-au in fiecare seara doar cand simt ca sunt foarte agitat si ma termina nervos ochii
Mentionez ca in ultimul an am avut probleme financiare, m-a despartit de prietena ( erau pe rol niste treburi de viitor),
am plecat acum un an de la locul de munca (motive financire), de atunci nu am mai gasit ceva statornic si cum am spus mai sus este problema cu oboseala psihica care nu ma lasa sa ma desfasor. Imi dau seama care este cauza, dar parca nu pot trata efectul, cu cat incerc sa ma relaxez parca mai mult imi vine sa gandesc. ii chestia ca prea constientizez ce ii in jurul meu si nu incerc sa le mai pun deoparte
Multumesc mult sebesuldejos pentru postare si interesul acordat, numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul