Avodart + Contiflo

19-09-2014
ares_buc
Nu este medic/terapeut
ares_buc
Am fost diagnosticat cu adenom de prostata, dar cu analizele PSA in limite normale ( PSA liber 0.08, iar PSA total 0.58). Mi-a fost prescris Avodart(dutasterida) si Contiflo(tamsulosin)...si dupa doar doua zile de administrare constat ca ejacularea lipseste cu desavarsire...adica lichidul seminal. E normal..? si acest efect advers e reversibil dupa incetarea tratamentului ??? Am 47 de ani.
1 comentarii
0
21-09-2014, ora 00:52
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ARES si eu sunt pacient de cancer care face chimio si daca vrei iti pot trimite un ghid al pacientului care ma ajutat atat pe mine cat si pe alti pacienti cu care tin legatura, nu ai prospectul la medicament? la unii pacienti efectele secundare sunt foarte putine sau deloc la altii sunt cu duiumul, la unii trec la altii nu, CEL MAI MULT CONTEAZA ORGANISMUL PACIENTULUI, la tine sar putea sa fie si stresul cauzat de boala tratament, grijile zilei de maine, frica etc... mie cand mi sa zis in mai de chimio nam dormit noaptea(eram internat in spital dupa operatie)si toata noaptea am citit pe net mam interesat mam gandit daca merita sa fac sau nu si eu decisesem ca nu merita si cand mi sa zis ca nu este nevoie am fost cel mai fericit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Prostata mărită de volum - recomandări și tratament
  •