Au trecut 7 ani

16-12-2012
Abcdefghi
Nu este medic/terapeut
Abcdefghi
Buna ziua!sper sa aveti timp sa imi raspundeti si mie!v-as fi foarte recunoscatoare, mai ales ca nu ma mai odihnesc de cateva zile!am 22 de ani si de mai bine de jumătate de an m-am căsătorit!dar in ultima vreme ceva nu imi da pace.acum 7 ani am avut primul meu prieten, eram mică si indragostita.am intretinut o singura data raport sexual, protejat si dupa ceva timp mi-a spus ca fratele si mama lui au HIV, ca mama lui a luat de la o perfuzie in timp ce era însărcinată cu fratele lui mai mic.mi-a spus ca el este sanatos dar nu am mai continuat relaţia.desi am folosit protecţie, in ultima vreme mi-au intrat idei in cap, daca era si el bolnav?daca avea o rana in cavitatea bucala in timp ce ne sarutam?pe cale sexuală singur nu aveam cum pt ca ne-am protejat.racesc foarte des, anul asta am racit de 5 ori, de câte ori am fost la ginecolog am candida, imi curg lacrimile tot timpul aproape, mai ales seara sau cand stau pe spate si alte simptome care apar in cazul infectiei cu HIV din câte m-am informat.stiu ca pot sa treacă mulţi ani pana sa afli ca esti infectat.vreau sa mă duc sa imi fac testul dar imi e foarte frica de rezultat si nici măcar pt mine, pentru sotul meu.as vrea sa prind mai mult curaj sa mă duc la analize.specific ca in ultima vreme am facut analize pt diverse, anemii, ficat, am facut endoscopie, papa nicolau dar am înţeles ca nu iese nimic legat de HIV in alte analize.astept cu nerăbdare un răspuns!va multumes din suflet pentru timpul acordat!
3 comentarii
0
16-12-2012, ora 06:55
Abcdefghi
Nu este medic/terapeut
Abcdefghi
Specific si ca mi se umfla ganglionii limfatici destul de des si acum sunt racita si mă dor si sunt mariti.nu am pierdut in greutate un aceşti 7 ani exagerat, am variat cu greutatea dar osciland între 2-3 kg in plus sau in minus!va multumesc!
0
17-12-2012, ora 21:28
Abcdefghi
Nu este medic/terapeut
Abcdefghi
Astazi am facut testul.a fost bine, m-am panicat aproape degeaba!un sfat prietenesc:nu merita sa renuntati la protectie pentru putina placere!multa sanatate si sarbatori fericite!
0
05-01-2013, ora 00:18
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
Ma bucur ca e totul bine ! Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.