Atrofie cerebeloasa se poate vindeca prin acupunctura?

13-06-2008
florinvi
Nu este medic/terapeut
florinvi
Se poate vindeca atrofia cerebeloasa prin acupunctura la dr. Tutu Codrut??
3 comentarii
0
23-10-2008, ora 13:31
ancuta85
Nu este medic/terapeut
ancuta85
mama mea are atrofie cerebeloasa, as dori mult daca se poate sa comunicam pe email sau mess, daca se poate sa imi lasati o adresa ceva. mama a mers la dl codrut pe o perioada de jum de an. ce e drept dumnealui i-a spus ca trebuie minim un an de tratament, dar mama a abandonat pt ca dupa 6 luni si 15 milioane lunar pe tratament, nu a avut nici macar o imbunatatire. Ce e drept din cate am citit atrofiile se pot datora unor cauze diferite. Asa ca fiecare caz in parte este unic. Ceea ce nu a mers pt ea poate functiona pt altcineva. Parerea mea este sa incercati, dar daca nu se va vedea nici o imbunatatire.renuntati...multa sanatate
0
19-01-2009, ora 11:40
iulianaghiu
Nu este medic/terapeut
iulianaghiu
nu pot sa va dau alte sfaturi decat sa va mai recomand un medic pe dr. seremet grigore tot din Bucuresti. face acupunctura si alte tratamente de acest fel. si eu vreau sa merg la dansul.
0
24-12-2010, ora 15:38
aliona_k
Nu este medic/terapeut
aliona_k
de curind am fost la medic si mi sa spus ca am atrofie cerebeloasa, sunt socata, mama mea tot a fost bolna va de aceasta boala dar a deccedat acum 2 ani, vreau sa stiu daca am vreo speranta la o viata normala, daca are rost sa trec vreun tratament...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Acupunctura poate ajuta persoanele care suferă cefalee cronică tensională
  • Acupunctura poate fi o terapie utilă pentru prevenirea diabetului de tip 2
  • Acupunctura poate reduce simptomele sindromului intestinului iritabil, fără riscul unor efecte adverse
  • Beneficiile acupuncturii în reducerea incidenței accidentului vascular cerebral ischemic
  •