Atacuri de panica anxientate depresie stres

14-02-2016
Ionut mitran
Nu este medic/terapeut
Ionut mitran
Buna ziua pana acum o saptamana mam confruntat si eu cu aceste sintome de anxientate atac de panica etc..
Intr-o seara miam facut un scur rezumat cu ce este bn si ceeste rau bazanduma mai mult pe ce este rau si am inceput sa imi pun cateva intrebari referitoare la viata mea si am ajuns la conckuzia ca nu este bn ce fac si mam gandit sa imi iau si eu o pauza in gand in minte.
Am avut si eu stari ca majoritatea dintre voi batai rapide.tensiune mare.stare de neliniste.agitatie.ganduri ciudate care nici macar nu sau intamplat oboseala chiar daca nu faceam nimic.
A doua zi dupa ce am constitizat ca nu e bn ce fac si am ca trb sa nu mai fiu asa am sunat doctora de familie si iam explicat si ia mia zis ca sa iau un aspacardin diminrata sau dupamiaza si o pastila de calmogen seara si sa stiti ca rezultatul este neasteptat de bun.
Nu uitati un lucru voi sunteti stapani pe corpul vostru ci nu inima mintea etc..nu va mai gandita ca daca fac asa...ca daca o sa mor.. ca daca inebunesc..ziceti nu la gandirea negativista si veti vedea ca functioneaza radeti glumiti si toate celelalte..Sper ca aceste sfaturi vau fost de folos si va doresc sanatate multa si bucuri cat mai multe..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul