Dupa un atac de panica, am ramas cu ideea ca mi se poate opri inima, ca mor

27-07-2009
Madalin24
Nu este medic/terapeut
Madalin24
Buna ziua am 25 de ani si sunt din Motru judetul Gorj.De la un timp am o neliniste in ceea ce priveste sanatatea.Am avut un atac de panica acum 3 luni de zile si de atunci am ramas in gand cu ideea ca mi se poate opri inima ca mor samd.Am fost la medicul cardiololg, dupa vreo 3 zile de consultatii cu toate testele posibile a iesit ca sunt perfect sanatos cu inima.Dupa acest incident am luat numai vitamine pentru inima si de atunci nu am mai avut vreu atac.Acum de la atacul de panica am ramas cu o mica dificultate de respiratie cred eu, in sensul ca simt ca trag aer mai greu in piept.Mi s-a zis ca creierul imi face feste si nu ar trebui sa ma ingrijorez.M-am lasat de dulciuri, mancare grasa insa nu pot sa ma las de tigari(iar asta este o problema)in schimb m-am apucat foarte mult de sport.
De aceea va rog frumos sa imi dat si mie un raspuns sau un sfat.

Va multumesc mult !
8 comentarii
0
27-07-2009, ora 15:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca vrei un sfat bun asculta-ti ce-ti arata corpul si fa o consultatie la un medic homeopat.
Exista numai cateva remedii homeopate pt. exact ce simti tu iar ceea ce simti tu este perfect adevarat.
Dar doctorii nu cunosc aceasta boala si aparatele lor nu au cum sa masoare aceasta boala
caci ea este cauzata de o toxina si inima NU ARE inca urme !
Toxina aceasta se poate elimina cu ajutorul unui remediu homeopat adecvat.

Citat din Materia Medica homoepata:
MIND - FEAR - heart - disease of the heart - stop; heart will
7 remedies

TEAMA CA INIMA II SE VA OPRI:
7 remedii

Exista in total numai 7 remedii, alegerea remediului adecvat de catre medic fiind ca urmare usoara.

Nu este oare intelept sa te duci la medicii care cunosc aceasta boala cat si remediul potrivit pt. vindecarea ei decat sa-ti cauti vindecarea la cei care nici macar nu stiu de ea si care in plus iti spun ca CEEA ce simti prin doua simptome distincte este numai o inchipuire a mintii ?

Tin sa te anunt pe deasupra ca aceasta toxina ataca intradevar inima daca nu este eliminata la timp si pe urma s-ar putea ca medicii sa descopere ceva inima !
0
27-07-2009, ora 16:48
Madalin24
Nu este medic/terapeut
Madalin24
Toxina in inima vai de mine ma lasa picioarele.
0
27-07-2009, ora 18:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu este cazul sa te sperii ! Toti suntem plini de tof felul de toxine ! Fi ferecit ca nu ai nici o boala inca,
ai doar ceva minor, dar care netratat cum trebuie s-ar putea dezvolta.
Tu ai o anumita toxina care creeaza anumite simptome. Mai rau este cand nu sti nimic si ceva bantuieste in corp sau cand deja ai daune la un organ..
Ti-am aratat ca exista tratament efectiv si simplu si unde il gasesti, si de aceea ar fi bine sa gasesti un medic homeopat. Si daca te duci raporteza-ne aici rezultatul, poate invata si altii din experienta ta.
0
27-07-2009, ora 18:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Toxina nu este in inima, ci in sange...
0
27-07-2009, ora 20:00
Madalin24
Nu este medic/terapeut
Madalin24
Ok am inteles, m-am luminat, deja am facut progamare la homeopat.

O sa va zic ce a iesit.


Multumesc mult de raspunsuri.
0
29-07-2009, ora 16:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Felicitari !
Esti singurul de pana acum care este in stare sa urmeze un sfat bun neortodox.
Insa ai rabdare, caci nici in homeopatie nu exista minuni. La corp ii trebuie ceva timp pana se repara, depinde de om, de boala, etc. Dar in cazul tau daca medicul a nimerit remediul o sa te miri tu insuti !
Evita in totalitate cafeaua, cola si cofeina, iutelile, carnea de porc si fi abstinent cateva timp dupa ce ai luat remediile (2-4 saptamani) ca sa-si faca efectul mai bine.
0
02-08-2009, ora 07:59
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
un medic homeopat bun in Bucuresti stiti?
0
15-08-2009, ora 23:47
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
CMI Dr. Cadar Sorin Dan - Medic Homeopat, Vicepresedinte ARHC
Tel. 0040 743 603 168


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: