Astept sfaturile dumneavoastra D-lor Dr

05-08-2010
Alina-Oana
Nu este medic/terapeut
Alina-Oana
In 31.08.09 am facut un Rmn cu urmatoarele concluzii; -modificari degerative discale, - hernie discala L3-L4 compresiva radicular sting, - voluminoasa hernie discala L4- L5, rupta, migrata, compresiva, radicular sting, - hernie discala necompresiva L5-S1 . Am fost operat pe 2 sep 2009 si totul a decurs normal, am urmat o perioada de 25 de zile la Techirghiol de tratament si apoi in 2010 in martie au aparut dureri iarasi in fesa si pe piciorul sting, am facut un RMN cu urmatoarele concluzii; - evidentiata nercidivarea herniei discale compresive de la nivelul L4-L5 ci prezenta unor modificari fibrocicatriceale pe calea de abdorb chirurghical extinse intracanalar lateral sting L4-L5 acestea au efect compresiv asupra segmentului intracanalar radicular L5 stinga si posibil asupra elementelor nervoase din sacul tecal si se extind spre foramenul neural sting L4-L5. Acum dupa circa 3 luni de la operatie am amorteli pe lateralul piciorului sting+ laba piciorului, degetul mare si urmatorul (durere cu amorteala), nu pot merge pe virful piciorului sting, si acum a aparut o durere in fesa stinga care radiaza pe piciorul sting, nu pot sta in picioare mai mult de 10 min, stau normal pe scaun ( durerile sunt mai acceptabile). ASTEPT sfaturi si opinii. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul