Aslo marit!

07-03-2013
Inucutza
Nu este medic/terapeut
Inucutza
Buna ziua!Adresez o intrebare care ma macina:ieri am primit rezultatul unor analize, facute ptr ca ma simt obosita, lipsita de vlaga, nu ma pot ocupa de copil.Alaninaminotransferaza este 52(normal pana in 31)iar Aslo este 500. Mentionez ca urmez un tratament ptr anxietate, atac de panica, depresie postpartum(dupa nasterea fetitei, si deja incepusem sa ma simt mai bine de 2 luni)In urma cu 3 ani m-am operat de deviatie de sept, simptomele erau -dureri de cap, oboseala, acum e mai bine dar nu am reusit sa scap de asa-zise pocnituri in ureche, ale articulatiilor banuiesc, ca si cum as avea acolo ceva.Cand ies afara sunt sensibila la frig, mi se infunda repede nasul...acum ma doare capul, obosesc, junghiuri in dreptul inimii, ma concentrez greu. Ce sa fie oare?va multumesc anticipat pentru raspunsuri.o zi frumoasa!
4 comentarii
0
07-03-2013, ora 22:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci o radiografie SAF sa vezi daca nu e o sinuzita
faci consult orl...sa vezi cum arata amigdalele..si daca nu ele sunt cauza intoxicatiei...
analizezi starea tractului digestiv si regimul alimentar..
de acolo organismul isi asimileaza nutrientii necesari, vitaminele, mineralele..
daca digestia este incorecta...organismul ramane intoxicat si poate sa apara toate acele sikmptome de anxietate..s.a
0
08-03-2013, ora 01:09
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
ASLO 500? Exsudat faringian v-ati facut vreodata?
0
08-03-2013, ora 15:04
Inucutza
Nu este medic/terapeut
Inucutza
va multumesc pentru raspunsuri.Am fost la orl, Saf-ul era ok, mi-a spus ca am probleme cu amigdalele, desi nu ma dor.iau 10 zile antibiotic, 4 injectii de moldamin, una pe saptamana, verific din nou Aslo.Doamne ajuta sa fie bine
0
08-03-2013, ora 18:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o sa trebuieasca sa rezolvi problema cu amigdalele
scoase cladic sau reduse in volum cu radiofrecventa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.