As dori si eu parerea cuiva care stie. E sarcina sau nu?

21-01-2014
benjamin13
Nu este medic/terapeut
benjamin13
Menstruatia prietenei mele trebuia sa vina cam pe 11 ianuarie (nu e regulata). Inainte de venirea menstruatie a fost racita jos, ii curgea leucoreea cu sange si mirosea urat si a luat si antibiotice de 1000 si a tinut pana pe 10-11 ianuarie, numai bine cand trebuia sa-i vina mentruatia. A avut semne ca-i vine, a durut-o jos cateva zile, dar nu a mai venit. I-au aparut si cosuri, are stari de nervozitate/fericire/tristete adanca, sanii ii sunt tari, pe 19 ianuarie iara a durut-o putin jos ca si cum i-ar veni, dar e data de 21 si inca nu a venit. Prin decembrie am fost avut un act sexual neprotejat, dar nu prea ar avea cum sa fie de la acela ca m-am asigurat ca nu s-a intamplat nimic rau. Ce spune-ti? e posibil sa fie vreo sarcina, sau o intarziere asa de mare? Iar ca semne de sarcina, nu are absolut niciunu.
5 comentarii
0
21-01-2014, ora 13:45
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Benjamin

din cate zici tu a-ti avut un contact sexual neprotejat(dar nu ai ejaculat in vagin nu?)atunci nu se pune problema unei sarcini(mai ales ca simptomele nu exista)...mai degraba este o raceala jos si din cauza asta poate ca ii intarzie CM..Daca continua tot asa mai bine mergeti la un medic ginecolog si el va sti exact ce tratament ii trebuie administrat!!!sanatate multa!!
0
21-01-2014, ora 14:28
benjamin13
Nu este medic/terapeut
benjamin13
nu am ejaculat in vagin si raceala nu stiu daca ar mai putea fi vorba. As mai dori sa-mi raspunda cineva, sa-si mai dea cu parerea. Multumesc adirafa!
0
23-01-2014, ora 19:12
benjamin13
Nu este medic/terapeut
benjamin13
mai isi da cineva o parere?e posibil sa fie insarcinata sau trebuie sa-i vina? tin sa precizez ca ieri, 22 ianuarie, spre seara a durut-o si spatele si burta jos ca si cum trebuie sa-i vina, si a durut-o toata noaptea dar nu a mai venit(chiar daca trageam nadejde ca o sa vina). va
0
25-01-2014, ora 14:23
ofelya stanciu
Nu este medic/terapeut
ofelya stanciu
buna, din cate citesc au trecut 2 sapt de cand trebuia sa ii vina, deci poate face un test de sarcina, e posibil sa fie o infectie mai puternica, dar cel mai bine face un test iar apoi in functie de rezutatul acestuia ati putea merge la un consult de specialitate
0
25-01-2014, ora 21:49
benjamin13
Nu este medic/terapeut
benjamin13
Va multumesc pt toate răspunsurile voastre! A dat Dumnezeu si a venit azi si e totul bine:d
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •