As dori raspuns va rog:) mai sunt sau nu virgina?

09-05-2012
Anamaarya
Nu este medic/terapeut
Anamaarya
Buna!As dori din suflet daca se poate sa imi raspundeti la o intrebare. AM 22 de ani, si de curand, mai exact...

Cu o saptamana in urma am incercat sa am primul meu contact sexual cu prietenul meu. Pot spune ca a fost dureros..momentul cand incerca sa intre in vagin ma durea cumplit. Insa la un timp, penisul lui a inceput sa alunece foarte usor si sa intre in vagin fara sa simt vreo durere..Nu stiu daca s-a produs dezvirginarea intrucat nu am simtit sa ajunga intr-un punct si sa ma doara dintr-o data adica sa simt ca s-a rupt ceva. Sange nu a curs deloc...insa el a ejaculat imediat fiind si el virgin(in afara corpului meu). Ceea ce vreau sa stiu este daca mai sunt sau nu..pentru ca pe mine nu m-a durut pana la final..ma durea cand introducea penisul si cand l-a introdus pana la capat am simtit ca ma durea"capatul " acela. Au trecut 5 zile de atunci eu nu am avut nicio o scurgere de sange insa ma doare foarte tare burta..am dureri si simt cateodata niste intepaturi.Va rog frumos sa imi raspundeti sau sa imi dati un sfat. Multumesc frumos:* M-as fii astepat sa doara exagerat sa simt o durere de final..intrucat am 22 de ani si poate e mai greu acum. Unii spun ca poate am himenul elastic si deflorarea nu s'a produs, dar nu inteleg atunci cum de a intrat tot penisul?multumesc pt fiecare raspuns
4 comentarii
0
10-05-2012, ora 00:46
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Virgina sigur nu mai esti...
Iar la nedumerirea ta in legatura cu himenul...mai incearca inca o data, dar sa ai grija sa te protejezi de o eventuala sarcina, mai ales ca si partenerul tau e neexperimentat.
0
10-05-2012, ora 02:06
Anamaarya
Nu este medic/terapeut
Anamaarya
Dar nu am simtit nici o durere in afara de durerea din momentul in care a intrat penisul la inceput...si ma asteptam sa fie mai greu in sensul ca am o varsta in care himenul nu este la fel de flexibil ca in alti ani. Si nici nu am sangerat..asta mi se pare ciudat. Si durerile de burta si balonarea care o simt sunt normale?Multumesc frumos de raspuns dana:*
0
10-05-2012, ora 10:35
nekunoskuta
Nu este medic/terapeut
nekunoskuta
Durerile de burta si balonarea sunt coincidente.

Elasticitatea himenului nu depinde atat de mult de varsta, poate la o virgina de 50 de ani ar fi vorba de elasticitate scazuta dar la 22 de ani inca e "in floare" :)

Da, e posibil sa: fi avut un himen extrem de elastic ce nu s-a rupt si poate nu se va rupe niciodata, nu fi avut himen (din nastere), sa fi fost rupt din alte cauze (cazaturi sau jocuri in copilarie) sau pur si simplu sa fi fost fericita si sa nu te doara.

Totusi...de ce te stresezi cu asa ceva? Fii bucuroasa ca prima ta experienta sexuala a fost placuta, altele se intreaba de ce le-a durut prea tare :)
0
10-05-2012, ora 10:43
Anamaarya
Nu este medic/terapeut
Anamaarya
:))))Ma stresez..nu stiu..am avut tot felul de discutii pana sa vina momentul acesta, in general prietenele mele care au avut prima experienta tot la aceasta varsta, nu au simtit asa, in sensul ca majoritatea au afirmat aceleasi idei cunoscute ca va curge un pic de sange, va fii o durere..si aletele. La mine nu a fost si ma intreb unde s'a gresit? m'a durut intrarea exact cand intra un picut dar dupaia nu am mai simtit..cand intra pana la capat simteam o durere dar de burta parca ma durea intreg uterul. Dar dupaia nu..in plus dupa cateva ore a incercat din nou si nu am simtit nimic. Sa fii fost totul chiar atat de simplu?in plus nici lui nu i s'a rupt ata..nu stiu, mi se pare totul atat de anormal:))) Si m'am speriat foarte tare cand au inceput durerile de burta si am vazut ca ma balonez..imi faceam griji. Si acum simt durerile acestea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici