As avea nevoie si eu de o parere.Va rog frumos!

08-10-2013
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
Am fost diagnosticata acum 3 ani cu Colon Iritabil (asta fiind fara colonoscopie) si cu colecist malformat. Am diaree foarte des max 3 scaune pe zi...Dar acum 3 saptamani am inceput sa am o diaree apoasa foarte puternica a fost cand si 7-8 ori pe zi.Desigur m-am prezentat la doctor si m-a trimis sa imi fac Coprocultura, Coproparazitologic, Sediment urina, TGP si TGO si toate au iesit negativ. doar leucocite pozitiv +.
M-i s-a dat NORMIX 5 zile 2 dimineata 2 seara, HIDRASEC 2 pe zi iar acum dupa analize EUBIOTICS.
Deja sunt la a 4-a zi decand iau NORMIX si HIDRASEC si prima zi de EUBIOTICS si inca tot am scaunul foarte moale si deschis la culoare un maron-galbui.Incerc sa tin dieta..am mancat doar banane, paine prajita, orez, ciuperci, legume fierte si beau ceai de menta cu musetel.
Ar fi necesar sa consult un gastroenterolog sau sa imi prelungesc medicamentatia?
Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
09-10-2013, ora 01:11
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
mergeti la gastro s apoi i incepeti psihoterapie deoarece colonul iritabil se trateaza prin psihoterapie

Multa sanatate!
0
09-10-2013, ora 01:27
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
Va multumesc mult pentru raspuns !
0
09-08-2022, ora 12:28
Tony4you
Nu este medic/terapeut
Tony4you
De unde pana unde colonul iritabil se vindeca prin psihoterapie, aveți nevoie de clienți noi, vreți sa promovați specializarea dumneavoastră?
Pe ce v-ati bazat când ați afirmat treaba asta, ca pacientul are colonul iritabil de la stres, pe anxietate, de unde știți ca nu este o problemă gastrointestinala din naștere ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici