Arsuri vaginale...

29-03-2011
sellena
Nu este medic/terapeut
sellena
Buna ziua!
Am nevoie de sfatul unui medic in legatura cu problema mea vaginala...
Acum cateva zile am inceput sa simt ceva arsuri si mancarimi vaginale, dar mai ales in timpul actului sexual cu logodnicul meu, simt ca imi ia foc vaginul si ma ustura. Acum 3 seri am inceput sa ma spal interior cu irigator si pliculete de Tantum Rosa deoarece stiu ca sunt foarte bune, dar nu stiu daca sunt bune si ptr ploblema mea. Chiar si dupa spalaturile interioare cu tantum rosa, arsurile si usturimea nu au trecut, dar nu mai simt mancarimi.
Tin sa mentionez ca astept sa-mi vina menstruatia din data de 23 si inca nu mi-a venit, probabil ptr ca menstruatia mea nu e regulata, dar ma intreb daca problema mea e din cauza menstruatiei. E prima data cand mi se intampla si nu stiu cum sa procedez, deoarece eu acum locuiesc in Italia si nu am inca medicul meu ginecolog aici.
Astept raspuns cat mai repede posibil!
Va multumesc!
1 comentarii
0
29-03-2011, ora 19:55
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
In asa caz ar fi bine sa ajungi la un ginecolog pentru o analiza de frotiu vaginal. Asa ai afla ce ai si atunci ai primi un tratament adecvat. Luand in consideratie ca nu poti sa ajungi la un doctor, ai putea sa incerci orice ovule pe baza de metronidazol (500mg) timp de cateva zile. Daca dispare senzatia de mancarime in 3 zile, atunci sa continui pana la 10.
In final trebuie sa ajungi la un doctor ca sa va dea tratament la ambii parteneri.
Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.