Arsuri stomac, durere surda in partea stanga sub san

27-03-2016
oanavlad1
Nu este medic/terapeut
oanavlad1
Buna ziua! ;Mama are de 5 ani arsuri la stomac, stari de rau, o durere surda in partea stanga de sub san. Dupa multe investigatii pe cont propriu (pt ca multi medici au zis ca e perfect sanatoasa) am descoperit ca are helicobacter pylori, o gastrita cronica, o mica hernie la stomac si o fiere cam lenesa. Ei, ideea e ca ea a tinut regim in toata perioada asta, a luat toate pastilele posibile: antibiotice+ pastile pe baza de brocolli pt hp, colostrum+ mastic gum; practic am fi tratat toate cauzele posibile, ca sa nu mai zic ca am dus-o si la psihiatru crezand ca are "nervi la stomac" dupa cum ne-a vorbit un scarba un medic.
Ceea ce nu inteleg eu e de ce starile astea nu ii trec si mai ales din cauza carui organ le are?
Unii medici au spus ca poate intra la menopauza (are 47de ani) si starile vin de acolo.
Citind pe net, am vazut ca fiecare organ radiaza durerea, si cum bunica a fost operata de fiere cam la aceeasi varsta, ma gandesc sa nu fie din cauza asta.
Dar majoritatea medicilor au spus ca fierea e ok si nu e de operat.

De la ce credeti ca pot fi starile astea?
Multumesc
3 comentarii
0
27-08-2016, ora 19:48
Dr. Stancu George
Medicina interna, Ploiesti
Dr. Stancu George
A efectuat o endoscopie digestivă superioară ?
0
27-08-2016, ora 21:28
oanavlad1
Nu este medic/terapeut
oanavlad1
Da a efectuat endoscopie si i s-a depistat o gastrita cronica.
In urma cu o saptamana a suferit o operatie de colecist insa durerea in partea stanga inca persista.
0
21-02-2017, ora 17:34
Dr. Vlad-Olimpiu Butiurca
Chirurgie generala, Tîrgu-Mures
Dr. Vlad-Olimpiu Butiurca
Se poate cu durerile să fie cauzate de colecist. După operație mai trebuie să treacă timp pentru ca durerile să dispară în totalitate, dacă colecistul a fost de vină. Dacă persistă peste 1-2 luni de la operație, trebuie identificată cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsurile stomacale - cauze, diagnostic, tratament și sfaturi utile
  •