Arsuri puternice in piept

23-04-2013
delia
Nu este medic/terapeut
delia
Buna ziua ! Am o mare problema care a inceput cu vreo 4 ani in urma.La inceput era o simpla senzatie de mentol, cred eu ca pe esofag, nu puteam suporta nimic mentolat in gura.Am luat mai mereu tratament ptr reflux gastroesofagian, dar niciodata nu mi-au calmat acea senzatie.Acum totul s-a accentuat, nu mai pot suporta, ma arde din stomac pana in gat noapte si zi, sunt momente cand se opreste brusc dar raman cu o durere in tot pieptul ca si cum as fi fost lovita puternic.Acum de exemplu, ma arde puternic in mijlocul pieptului si spre partea dreapta in gat.Iau omeprazol, redacib, pantoprazol, vitamine, calciu, magneziu etc, dar nimic nu-mi ajuta.Am facut raze la plamani, la inima, totul e perfect.Mananc normal, nu am greata, totul functioneaza normal doar ca nu pot scapa de chinul acesta.Mentionez ca de 4 ani am avut dereglari menstruale, am intrat in premenopauza, iar acum nu am ciclu de 8 luni.Ar putea fi o cauza problema cu menopauza?Sau ar putea fi o problema de stres sau pe sistem nervos?Va rog sa-mi dati un indiciu ce tratament ar trebui sa iau sau ce ar trebui sa fac ca nu mai suport aceste arsuri, ma aduc la disperare!Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.