Arsuri pe talpi si picioare grele

16-03-2014
Mihnea132
Nu este medic/terapeut
Mihnea132
Buna ziua, ma numesc Aurelia Stanciu si am 77 ani.Greutatea mea este de 85 kg.De aproximativ o saptamana, am permananet arsuri la talpile ambelor picioare.Va rog sa-mi recomandati un remediu.Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
16-03-2014, ora 14:38
Mihnea132
Nu este medic/terapeut
Mihnea132
Vreau sa mentionez ca nu mananc foarte sanatos, consum multa carne.
0
23-03-2014, ora 07:23
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Poate fi o problema circulatorie sau de suprasolicitare datorita greutatii, sau ambele la un loc. Prima masura este sa treceti la un regim de viata sanatos si sa reduceti mult consumul de carne. O alta masura ar fi reducerea greutatii. Acestea sunt remedii necesare si care tin de dumneavoastra. De asemenea este necesar un doppler de membre inferioare pentru a se vedea starea circulatiei si a se stabili un tratament.
Cu stima:

dr Petre Muresan
0
26-06-2017, ora 22:52
Bandea
Nu este medic/terapeut
Bandea
Buna seara
Am 49 ani, 163 si 57 kg. De ceva vreme ma confrunt cu arsuri ale picioarelor in special seara. Va rog respectuos sa imi recomandati un remediu
0
27-06-2017, ora 12:45
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Poate sa fie o problema de circulatie. Va recomand ca mai intai sa faceti un doppler arterial si venos si apoi vom putea recomanda un tratament sau o conduita terapeutica.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îngrijirea tălpilor
  •