Aritmii dese la inima.

22-03-2011
manu_22
Nu este medic/terapeut
manu_22
Buna ziua
Pe la 18 ani am facut reumatism poliarticular acut cu lichid la glezna si genunchi, mi-a depistat si insuficienta mitrala cu Prolaps de valva mitrala. O perioada am facut tratament, dar pe urma am renuntat la pastile din lipsa de timp de-a merge la doctor.O perioada am avut dar nu dese fibrilatii la inima, Din ianuarie s-au repetat foarte mult. Am avut de 4, 5 ori pe noapte, si de de cateva ori pe luna. Incepe sa-mi bata inima tare, i-mi creste tensiunea 14, 15, 16 si pulsu ajunge si la 122., nu pot sta culcata trebuie sa ma ridic ca sa pot respira, dupa aceea ma ia tremuratu, pe urma i-mi este cald. Nu pot sta in picioare pt. ca am stare de rau de lesin, ma doare capu, si ma simt fara vlaga. Sa m-ai intamplat sa nu pot vorbi si sa-mi amorteasca partea stanga a fetei, mi-a cazut pleoapa s-a strambat coltu gurii, si atunci am ajuns la spital. De curand am facut ecografie-cardiaca si mi-a esit Regurgitare de valva mitrala si foitele valvei putin ingrosate. M-a programat pe 1 sa-mi puna aparat Holter. Vreau sa va spun ca ma dor genunchi rau, gleznele sant umflate si acum doua zile am facut de 3 ori fibrilatii. Dupa ce -mi trec raman cu stare de moleseala, si sant ametita. Dr. a spus ca se rezolva prin operatie! Doresc sa-mi spuneti o parere sincera despre toate simtomele. Am 46 ani.

Va multumesc.
1 comentarii
0
22-03-2011, ora 17:51
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Ti-am trimis mesaj privat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.