Are cineva informatii despre Tien Hsien Liquid

10-11-2012
alexandra.niculescu
Nu este medic/terapeut
alexandra.niculescu
Buna ziua,
Tatal meu este in varsta de 54 de ani, de o luna este internat si am aflat vestea cea tragica: Suspect de cancer de pancreas cu metastaze pe ficat si tromboza. Momentan face tratament doar pentru tromboza dar pana decid doctorii tratamentul am decis sa incercam si cu un produs naturist: am achizitionat Tien Hsien Liquid de la Secom, aveti ceva informatii despre acest produs? Nu stiu ce e cel mai bine de facut din acest motiv va rog mult sa-mi dati un sfat.
Analizele lui:
6.11.2012: Fibrinogen 337
PT(sec): 24, 5
INR: 2, 1
PT(%): 36
29.10.2012: ENDOSCOPIE : Test HBP: nu
Bulbar postero-lateral se identifica o plaja polipoida plan-supradenivelata(carpet shape) cu aspect vilos cca. 2cm diametru - nu se preleva biopsie- pacient pe tratament anticoagulant.
Diagnostic: polipi duodenali
EXAMINARE ULTRASONOGRAFICA a axului venos al membrelor superioare:
Aspect de tromboza ocluziva, cu trombus subacut la nivelul venei cefalice drepte pe intreg traiectul excepand abusarea in vena axilara
Tromboza cu aspect ocluziv a uneia dintre venele radiale.
4.10.2012 EXAMINARE ULTRASONOGRAFICA a axului venos al membrelor inferioare:
1. Tromboza ocluziva cu caracter subacut la nivelul segmentului proximal al unei VTP, extinsa pana in 1/3 medie a gambei
2. tromboza segmentara incomplet ocluziva la nivelul celei de-a doua VTP, in 1/3 proximala a gambei
3. tromboza ocluziva vena safena mica din 1/3 medie si distala a gambei pana in apropierea abusarii in VP.

La endoscopie totul normal, colon nota 9.
RADIOLOGIE 2.11.2012 :
CT ABDOMEN+PELVIS:
Ficat cu dimensiuni crescute(diametrul cranio-caudal al LD =16cm ), contururi boselate, neomogen nativ si postcontrast prin prezanta a multiple imagini hipodense, cu priza de contrast periferica, cu diamterul de pana la 2.8 cm, unele confluate. Colecist destins, cu pereti subtiri, alitiazic. Fara dilatatii de CBIH si CBEH.
Glande suprarenale, ambii rinichi, splina cu aspect CT normal.
La nivelul procesului uncinat se obiectiveaza o plaja izodensa nativ, hipodensa post contrast, de 2.5/1.9 cm, cu priza de contrast periferica, cu contur neregulat intern si extern. Restul pancreasului cu aspect CT normal. Adenopatii celiace si mezenterice de pana la 1.2cm, peripancreatice de pana la 2.2 cm, interaorticocave de pana la 0.9 cm, paraaortice de pana la 1.2 cm, si iliace comune de pana la 0.8cm. Ganglioni inghinali bilateral cu diametrul de pana la 1.6cm.
Pleurezie inchistata bazal dreapta.
Prostata, vezica urinara fara modificari vizibile CT.

Va rog mult sa-mi explicati gravitatea problemei si poate un sfat de tratament.
10 comentarii
0
19-01-2013, ora 19:19
l0r3d4n4
Nu este medic/terapeut
l0r3d4n4
buna! acum o luna mama mea a primit acelasi diagnostic. as vrea sa stiu daca intr adevar aceste fiole au avut ceva efect?
0
26-03-2013, ora 15:27
anauhu
Nu este medic/terapeut
anauhu
Buna ziua. Mama mea a folosit medicamentele naturiste de la Secom, inclusiv Tienul. Cazul ei nu a fost unul fericit, datorita bolii avansate ( fiind cancer la ovar neoperabil cu metastaze), insa produsele sunt extraordinare. Au combatut efectele chimioterapiei, si cat timp le-a luat nu realizai pur si simplu care are aceasta boala groaznica. Datorita unor complicatii nu a reusit sa lupte cu aceasta boala, insa pana in ultimul moment nu a avut dureri, si tind sa cred, ca s-a intamplat acest lucru datorita produselor naturiste, care cel putin au ajutat-o sa suporte boala mai usor. Am cautat un forum deoarece mai am cateva produse de la ei si as vrea sa le dau cuiva care are nevoie. Sunt produse ff scumpe..tratamentul ajungand la zeci de milioane, de aceea cred ca daca cineva are nevoie ar ajuta..Mai am 2 fiole..clar nu multe dar in astfel de situatii cred ca ajuta orice..si alte medicamente tot de la ei care au efect antitumoral si imunostimulator. Daca aveti nevoie le ofer cu cea mai mare placere si de asemenea cu sfaturi legate de aceasta boala, pentru ca am trecut cu cineva drag printr-o perioada grea si inteleg perfect situatia. O zi frumoasa si multa sanatate.
0
26-03-2013, ora 15:41
l0r3d4n4
Nu este medic/terapeut
l0r3d4n4
Revin si spun ca mama mea dupa o luna jumate de tratament cu tien si o singura sedinta de chimio nu mai are metastaze hepatice si se simte destul de bine.asa ca eu va recomand daca aveti posibilitate sa le folositi
0
26-03-2013, ora 15:47
anauhu
Nu este medic/terapeut
anauhu
Da si mama mea dupa doua luni tinute cu Tien ii disparusera metastazele de la ficat si chiar se ingrasase. Tragedia a venit dupa ce a trebuit sa faca pauza de chimio si dupa ce a terminat si tratamentul aceasta, Ea l-a tinut 6 luni..asa il recomanda cei de la clinica care comercializeaz doua aceste produse. Initial se tine 2 luni cu 3 fiole pe zi, apoi 2 fiole inca doua luni si 1 fiola ultimile 2 luni. (plus alte medicamente de la ei in functie de tipul de cancer sau legate de problemele personale ale pacientului). In cazul in care mai ales este un cancer in prima sau a 2 a faza sau macar operabil, recomand aceste produse avand un efect extraordinar. Bineinteles depinde de organismul fiecarui om. Insa in cazul unor astfel de boli, chimioterapia fara un tratament naturist este dezastru.
0
26-03-2013, ora 15:57
l0r3d4n4
Nu este medic/terapeut
l0r3d4n4
Mama era stadiul 4 nu a putut fi operata..imi pierdusem orice speranta... Doctorii ii dadeau maxim 3 luni :( si cu ajutorul lui Dumnezeu si cu tratament are deja 3 luni de cand a foat diagnosticata
0
26-03-2013, ora 16:29
anauhu
Nu este medic/terapeut
anauhu
Da si mamei mele ii dadeau tot asa cateva luni...insa a mai trait un an..si un an...Iti doresc din toata inima multa sanatate pentru mama ta..Si sper ca Dumnezeu sa o faca bine bine.
0
26-03-2013, ora 16:31
l0r3d4n4
Nu este medic/terapeut
l0r3d4n4
Multumesc frumos ! Sa dea Dumnezeu sa mai traiasca si ea macar un an !
0
26-03-2013, ora 17:27
anauhu
Nu este medic/terapeut
anauhu
O sa traiasca mult mai mult..sper din toata inima..multa sanatate.
0
07-09-2013, ora 19:07
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Din pacate cunosc mai multe cazuri in care tien-ul nu a ajutat. Mai mult decat atat nu au fost observate imbunatatiri nici macar in starea generala a pacientului. Iti recomand utilizarea extractului din ciuperca de mesteacan si de asemenea produse care contin glutationa. De asemenea extractul de rostopasca are potential anttumoral.
0
30-09-2013, ora 16:16
Marotis
Nu este medic/terapeut
Marotis
Mai am o cutie si 2 fiole daca va intereseaza acest medicament Tien Hsien Liquid. Sunt luate de la Secom, am factura, insa persoana pentru care le-am luat a decedat, avand metastaze multiple.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.