Are cam de 3 luni, o umflatura tare la atingere in partea dreapta a gatului pe jugulara

15-08-2013
cip21
Nu este medic/terapeut
cip21
buna ziua, tatal meu in varsta de 46 de ani are o umflatura tare la atingere in partea dreapta a gatului pe jugulara. o are cam de 3 luni, nu il doare nu il incomodeaza cu nimic. a fost pe la mai multi medici, unii i-au zis ca ar fi din cauza maselelor asa ca a facut cateva extractii dar fara rezultat. recent a fost la un ORL si i-au zis ca ar fi o formatiune tumoroasa... si ca trebuie facuta o radiografie si niste analize mai complicate destul de traumatizante am auzit.. e demoralizat de cand a primit vestea si noi suntem speriati.. sunt sanse sa fie grav ?
dvs ce parere aveti ? multumesc anticipat
1 comentarii
0
15-08-2013, ora 23:43
anna2007
Nu este medic/terapeut
anna2007
Parerea mea este sa urmati sfatul medicului si sa nu mai pierdeti nici o zi.se poate sa nu fie dar daca este asa ceva cu cat e luata mai din pripa cu atat sansele de tratare sunt mai mari.tatal meu a stat o luna dupa ce un dr orelist l-a trimis la spital tot de frica si refuza sa creada asa ceva.la el s-a confirmat dar era deja avansat.sanatate si urmati sfatul doctorului ptr linistea dvs si pentru un tratament corespunzator.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.