Apendicita sau gastroenterita?

20-01-2016
coralinako
Nu este medic/terapeut
coralinako
Buna ziua. am avut acum 3 saptamani dureri abdominale si febra ( febra a tinut doar 2 zile). Am fost la spital dupa o saptamana. Mi-au facut analizele si ecografie si au gasit ca am leucocitele 11, 7 si ganglioni inflamati pe unde este apendicele. Nu m-am internat, am inceput 7 zile augmentin 1mg. dupa 4 zile aprox durerile au revenit. m-am internat in spital, facand iar analizele, leucocitele au revenit la normal, iar la ecograf totul era normal. Medicul chirurg mi-a dat nospa si debridat, zicand ca ar fi o gastroenterita sau ileita. Recunosc, nu prea m-am tinut de ele, insa am inceput sa iau debridat de 3 ori pe zi si nospa tot asa. durerile s-au ameliorat pana nu mai simteam durere( perioada de 3 zile) si am continuat doar cu debridat. azi durerile au revenit, tot partea dreapta inferioara, sub coasta si spate, cateodata si partea stanga. Nu stiu ce sa fac, poate fi apendicita? sa ma tin de regim si sa continui sa iau nospa si debridat? multumesc.
1 comentarii
0
21-11-2016, ora 00:12
Lex02
Nu este medic/terapeut
Lex02
Buna seara!
Intampin si eu aproximativ aceleasi simptome si la fel, am fost de 2 ori la spital (o data la camera de garda la Spitalul Militar iar mai apoi la Municipal) si mi-au recomandat tratament de 10 zile cu Debridat, Espumisan si Motilium, insa durerile persista si umflatura e tot acolo.
Aveti vreun sfat, sa apelez la Gastro sau sa caut alt chirurg?
Va multumesc foarte mult si va doresc numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.