Apendicita ? | Forumul Medical ROmedic

Apendicita ?

04-10-2013
bby11
Nu este medic/terapeut
bby11
Buna ziua. Am 19 ani si acum cateva zile am avut o stare generala de rau insotita de varsaturi, si ma durut in partea dreapta, jos. A2a zi numai aveam nimic, pana azi cand am avut iar dureri in partea dreapta. durerea nu este constanta si nici mare. Nu ma doare la palpare, nici cand ridic piciorul. Tin sa mentionez ca m-am simtit bine. Este posibil sa fie apendicita sau o raceala la burta, iar durerea sa vina de la ovar?
4 comentarii
0
05-10-2013, ora 09:36
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
trebuie sa mergi de urgenta la medic.
Daca e apendicita e periculos sa stai asa, poate sa iti puna viata in pericol.
Deci mergi la spital sau macar la medicul de familie.
Febra ai?
In orice caz, apendicita este uneori atipica si poate degenera in peritonita
Nu trebuie sa intri in panica, trebuie sa te duci insa repede la medic.
Sanatate!
0
05-10-2013, ora 11:38
bby11
Nu este medic/terapeut
bby11
nu am febra, nu am nici un alt simptom inafara de durerea in partea dreapta
0
05-10-2013, ora 11:59
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Si anexita si apendicita pot genera febra, varsaturi, si dureri pelvine.

Ambele sunt la fel de periculoase, daca la apendicita ai repercursiuni imediat, anexita netratata instaleaza infertilitatea prin blocarea trompelor.

Mergi la medic.
0
09-10-2013, ora 14:08
cris003
Nu este medic/terapeut
cris003
Durerile pe care le descrii tu pot indica apendicita, iar faptul ca nu ai mers la medic pana acum poate fi destul de grav pentru ca poti da in peritonita si atunci trebuie sa te operezi de urgenta!...iti recomand sa mergi la dr Ion Daniel de la Spitalul Universitar. Dumnealui este seful sectiei de chirurgie generala III si este specializat si pe chirurgia de urgenta, daca va fi cazul. Deci esti pe maini foarte bune, numai mergi la medic! Nu e de stat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Antibioticele pot înlocui operaÈ›ia chirurgicală, în cazurile necomplicate de apendicită acută
  • Administrarea antibioticelor în ambulatoriu la pacienÈ›ii cu apendicită este sigură È™i reduce necesitatea intervenÈ›iei chirurgicale
  •