Apendicita?

13-04-2011
Emma.
Nu este medic/terapeut
Emma.
de ieri dimineata simt usoare intepaturi in partea inferioara a stomacului. acestea tin cateva secunde, dupa care dispar si apar dupa ceva timp. initial am crezut ca menstruatia este cauza, dar nu se aseamana cu durerile din aceasta perioada. acum, ma gandesc ca ar putea fi apendicita. este posibil?
2 comentarii
0
13-04-2011, ora 14:07
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,

DESIGUR ca,..va trebui sa mergi la un medic..sa te consulte..nu de alta, dar sa nu ajungi in toiul noptii, la urgenta.

Propunere "babeasca":
- stai in picioare, ridica-te pe varfuri (in casa..nu pe pantofi cu tocuri)...si da-ti drumul brusc si pe calcaie (pe toata talpa)...
DACA nu simti nici o durere "se zice" din popor ca, NU-i apendicita.incearca de mai multe ori, ca, daca ar fii, nu ai putea de dureri, sa te lasi-brusc- si pe calcaie (pe toata talpa..ma intelegi, NU?)..

Dar, medicul e singurul care...va hotari.

Sanatate si s-auzim de bine,

O zi buna.
0
06-01-2012, ora 13:20
anonima9
Nu este medic/terapeut
anonima9
buna ziua, am si eu o intrebare; acum vreo cateva zile am avut niste intepaturi la nivelul inghinal al piciorului drept, timp de 2 zile ptr ca astazi de dimineata cand m-am ridicat din pat sa simt o durere destul de puternica tot la nivelul inghinal al piciorului drept, intrebarea este, poat fi aceste simptome ptr apendicita?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.