Anticonceptionalele mai au efect daca iei antibiotice in perioada de 7 zile de pauza?

13-12-2008
Fkey
Nu este medic/terapeut
Fkey
anticonceptionalele is pierd efectul knd le iei cu alte medicamente?..antibiotice de ex(pt sinusita)...dar nu la aceeasi ora bineinteles.de 2 zile am terminat prima folie si azi am avut contact sexual dar nu a ejaculat inauntru...intrebarea este: in cele 7 zile de pauza esti protejata 100% (tinand cont de antibiotice)??
2 comentarii
0
14-12-2008, ora 09:42
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
si eu am fost in aceasi situatie ca tine, am luat antibiotie pt sinuzita dar in acea luna am intrerupt anticonceptionalele pt ca luam destule medicamente pt sinuzita si mie mi se face rau de la multe pastile
.unele antibiotice diminueaza efectl anticonceptionalelor.ai grija de tine
0
15-12-2008, ora 18:43
alina85
Nu este medic/terapeut
alina85
fkey..in prospectul anticonceptionalelor se mentioneaza dupa perioada in care foloresti antibioticele trebuie sa mai folosesti extra protectie inca 7 zile(deci perioada de tratam+7 zile)bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul