Anticonceptionale & Bebe

24-10-2008
Vavi
Nu este medic/terapeut
Vavi
Buna,
Am 30 de ani.Imi doresc un bebe insa iau pastile anticonceptionale de vreo 7 ani cu mici intreruperi.Pe langa aceste pastile am mai luat si altele pentru diverse afectiuni de a lungul timpului si ma refer la tratamente ce sa intins pe perioade de timp mai indelungate(luni de zile), ma refer aici la afectiuni gen gastrita, colon iritabil, antibiotice(am suferit si o operatie de sinuzita), pastile pentru nervi(alprazolam...etc).Acum insa nu mai iau decat ranitidina si triferment si pastilele anticonceptionale(FEMODEN).Va rog sa imi spune-ti dupa intreruperea pastilelor anticonceptionale dupa cat timp ar fi bine sa raman insarcinata?avand in vedere ca am luat atata timp atat de multe pastile?Care sunt analizele pe care ar trebui sa le fac inainte de a ramane insarcinata?Nu vreau ca viitorul bebe sa aiba probleme.Tin sa mentionez ca nu am nici un copil si nici nu am facut vreun avort pana acum.iar probleme grave in sfera genitala nu am avut.
Multumesc
1 comentarii
0
24-10-2008, ora 12:03
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Din ce stiu eu trebuie intrerupta administrarea anticonceptionalelor cu cel putin 6 luni inainte de sarcina, dar cel mai bine te-ar sfatuii un ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul