Anti TPO

09-04-2012
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Am o intrebare! Daca TSH si FT4 sunt normale si numai anticorpii Anti TPO sunt peste limita normala ce inseamna?... Doctorul mi-a zis ca nu trateaza normalitatea dar dupa control am ramas insarc.si am pierdut sarcina... Are vre-o legatura sau ar trebui sa fac si alte analize? Dupa ce am pierdut nu mi s-a zis sa fac nici un control sa se vada cauza... Sun la a doua sarcina pierduta in trimestrul I...Va multumesc!
1 comentarii
0
19-06-2012, ora 14:30
Gabriela Sarapatin
Identitate neconfirmată
Gabriela Sarapatin
Buna ziua,

Eu sunt psiholog clinician si psihoterpeut in formare.

Inteleg ca experienta este dureroasa si nu pot sa va ajut cu o explicatie medicala.
Nu este doar o pierdere la nivel fizic, a copilului pe care il simteati in pantece, ci este si o pierdere la nivel psihologic. Ati pierdut acele imagini, vise, planuri si acum va confruntati cu acest vid. Aveti nevoie sa impartasiti cu ceilalti experienta, sa fiti ascultata si sa capatati din nou incredere ca veti fi mama.

De obicei, cei din anturaj incearca sa va incurajeze, sa va faca treceti mai repede peste experienta, fara sa inteleaga ca aveti nevoie sa vorbiti despre aceasta, sa fiti ascultata, sa intelegeti mai mult si sa primiti suport.

In cazul in care sunteti interesate si doriti sa aflati mai multe, imi puteti scrie -*

Gabriela SARAPATIN
Psiholog clinician
Psihoterapeut in formare


(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.