Angina herpetica

06-02-2012
ivanovsanda
Nu este medic/terapeut
ivanovsanda
Copilul meu are 1 an si 9 luni. De la 1 an si 2 luni face lunar infectie in gat cu herpes. Acesta nu apare la buze sau in gura ci numai in gat. As dori sa stiu cum il pot trata. Medicul de familie i-a dat numai antibiotice, si boala s-a agravat, orl-istul mi-a dat bioparox, care tot i-a agravat problema, iar homeopatul imi da niste remedii care nu prea sunt eficiente Ii dau vigantol, vitamina C, picaturi de la plant extract, mananca zilnic legume fructe lactate, carne cat mai naturala, totul preparat in casa, nu ii dau dulciuri deloc.Ii clatesc gura cu apa cu bicarbonat. Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac sa ii previn recurenta acestei boli. Cred ca are gatul curat o saptamana pe luna, in rest imi spune mereu ca il doare gatul.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul