Pot sa scap de anexita?

25-11-2008
anielutza
Nu este medic/terapeut
anielutza
Am fost la un control ginecologic in urma caruia mi s-a pus dignosticul ANEXITA, ginecologul mi-a prescris BETADINE ovule si ca antibiotic DOXICILINA capsule, insa deoarece nu am suportat antibioticul prescris(mi-a fost f f rau dupa ce am luat o capsula de doxicilina) mi l-a inlocuit cu un alt antibiotic OFLOXIN - 15comprimate. Ce parere aveti de acest tratament? Oare ma va ajuta sa scap de anexita fiindca am inteles este destul de periculoasa, poate duce chiar la infertilitate!!!!
As mai avea o intrebare, inaintea controlului ginecologic mi-am facut niste analize la sange si urina; analizele au iesit f bune inafara de rezultatele la VSH-1h -> 22mm si VSH-2h -> 45mm. se poate sa fie VSH crescut din cauza anexitei sau este vorba de altceva???
3 comentarii
0
25-11-2008, ora 17:15
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
de la anexita este crescut. nu ti-a dat si supozitoare diclofenac caci alea sunt foarte bune..sunt antiinflamatoare. daca vrei poti sa iei si renalez de trei ori pe zi cateva picaturi pe un cubulet de zahar, este un produc naturist care iti va fi de mare ajutor.eu l-am folosit in trecut atunci cand avem astfel de problem sau cand eliminam nisip de la rinichi.
0
25-11-2008, ora 17:15
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
renalex
0
25-11-2008, ora 21:16
anielutza
Nu este medic/terapeut
anielutza
Multumesc bebetzica am sa-ti urmez sfatul !!!
:-)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • A fost dezvoltat un sistem cu micro-ace pentru a analiza concentrația medicamentelor din organism
  • Răceala la ovare
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  • A fost dezvoltată o nouă metodă pentru analiza probelor de urină
  • Un nou test de sânge are o predictibilitate mai mare a riscului de boli
  • Sumar de urină - informații pacient
  • Cum ne recoltăm urina pentru laborator
  •