Anexita.

16-05-2009
vanes
Nu este medic/terapeut
vanes
Medicul mi-a dat tratament pentru anexita cefuroxim pastile+flamexin+gentamicina injectabil.Dupa aproape o sapt de tratament durerea persista si este tot mai puterinica in loc sa cedeze.Am fost iar la el si mi-a mai dat pe langa toate acestea si cefotaxim injectabil.Am vorbit cu mai multe persoane despre acest tratament cu sefa mea care e medic de laborator, cu inca un medic de familie si o farmacista(cadre medicale care stiu pot sa zic)si au spus ca e mult prea ciudata combinatia si sa nu iau asa ceva ca imi distrug toata flora intestinala.Am uitat sa mentionez a doua oara cand am fost la el m-a consultat si a zis ca poate am o sensibilitate mai mare in zona aia, daca nu am probleme cu intestinele.parea pierdut de situatie.Si acum dupa cum am spus iau ca si tratament doar cefotaxim+polidin+ketonal si flamexin in continuare.asa mi-au zis colegele mele ca se da in anexita.E bun cat de cat tratamentul????Saptamana asta vreau sa merg la Szeged sau cand ma va putea lua acolo cat mai repede.
1 comentarii
0
18-05-2009, ora 17:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ma mir cum de nu au cedat durerile dupa o asa asociere de antibiotice puternice :gentamicina si cefuroxim.Ori nu le-ai luat corect, ori nu ai anexita.Si ultimul tratament la care te-ai oprit este foarte bun si ar trebui ca inflamatia existenta in anexita sa cedeze si tu sa te simti mai bine.Daca nu, ai nevoie de investigatii suplimentare pentru a se vedea ce se petrece si care-i sursa durerii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.