Anestezie

07-11-2009
crisstiana
Nu este medic/terapeut
crisstiana
Buna seara, imi cer scuze, nu stiu daca postez intrebarea mea la sectiunea potrivita, dar as avea nevoie de un raspuns... Mama mea a fost operata de 2 ori pt hernia liniei albe, a fost nevoie sa i se puna plasa, ii erau iesite in afara portiuni din stomac si intestin... la 8 ani dupa prima operatie a fost operata iar, acum i s-au pus 2 bucati de plasa, si mai rau s-a facut, acum e si mai desfacuta, si arata mai rau ca inainte de operatie... Problema e ca, dupa ultima operatie a avut probleme cand sa-si revina din anestezie, si e foarte speriata, zice ca era sa se sufoce si nici nu vrea sa auda de alta operatie din cauza anesteziei... Intrebarea mea e : Numai cu anestezie totala se poate face operatia asta ? Stiu ca dureaza mai mult, dar, daca s-ar putea face cu altfel de anestezie, a zis ca ar incerca... Va multumesc pt atentie :)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul