Analize medicale

03-06-2010
Costiuc Liliana
Nu este medic/terapeut
Costiuc Liliana
Buna seara! Am o mare rugaminte la d-voastra. D-le. Dr. azi am luat analizele sotului meu in virsta de 45 de ani de la medic. Trebuie sa recunosc ca de f. multi ani ma rog sa-si faca analize, dar cum starea lui de sanatate din ultima vreme s-a alterat, l-am comvins si a facut citeva analize, iar rezultatele nu-s multumitoare, De ctiva ani se comfrunta cu stresul la m-ca, iar de ceva timp sunt in tratative, negocieri haus de vreo cinci ani ii tot da afara pe capete, apoi mama lui a avut un atac cerebral de curind, sora lui si ea are pr. de sanatate si acasa se streseaza cu noi, cu mine ca-s studenta si am de invatat si alte pr. Asa ca l-au cam ajuns toate supararile si stresul persista si incepe sa se manifeste, chiar cind se enerveaza si aproape mai tot timpul tuseste, este irascibil, obosit, se culca tirziu, nu vrea sa manince sa-si ea pachetul, il fac, si-l lasa pe masa, fiinca ea intrat in cap ca-i gras La medicul de familie nu merge de cit f. rar de 5 ori in 19 ani. Concluzia analizelor este:"Hemoleucograma";- Monocitele, valoarea iesita:- 8, 10- val, laborator parametrii medicali2-8; - "MPV ", val iesita-12, 30- val laborator-7-11; - Examenul de urina: "Proteine "iesite-20, val laborator-0-10; :"Corpi cetonici " val. iesita- 20- val. laborator-0-1 si "Colesterolul seric total"-val iesita- 245 mg/dl si val laborator sunt intre 0-200 mg/dl. Deasemeni mentionez ca tatal lui, are pr cu diabetul, totu-si la depistat tirziu, dar are si etatea de 82 de ani. Ce am observat daca se loveste s-au s-a fript, ranile i se vindeca destul de greu si ramin urme vizibile, deasemeni puterea de concetrarea ea scazut si a avut ceva pr. cu erectia, pt. care s-a stresat in plus. Am incredere ca voi primi sfaturi utile si eventual, tratamente si mentionari speciale, de care sa tinem, cont, daca se poate as vrea sa stiu ce i se recomanda pt consum( hrana zilnica si ce nu), ce-i ieste interzis categoric si daca trebuie sa ea vitamine, , minerale, ceaiuri si tratamente medicamentoase, Va multumesc nespus si va doresc santate ca-i mai buna ca toate si va rog sa ma scuza-ti caci am dat multe detalii. Astept cit mai urgent raspunsul si sfaturile d-voastra, O saptamina minunata!:))
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.