Analize de laborator pt DR.I.F.

02-06-2010
alina simon
Nu este medic/terapeut
alina simon
Pentru inceput:am 30 de ani vreau sa va spun ca am avut anul trecut o anemie feripriva care am tratat-o si HLG mea pe care am facut-o in 26 ian :wbc-5, 5 ;rbc5, 24; HGB-13, 8 HCT 44, 5 ;MCV-84, 9RESTUL FIIND IN LIMITE NORMALE.In 1 aprilie mi-am repetat analizele si wbc au scazut la 4; RBC 4, 82 HB 12, 9 ;HCT 40, 6; RESTUL IN LIMITE NORMALE, IAR ultima mea HLG am facut-o de curand in 28 iun si wbc -4, 34 hb 12, 4 hct 38, 2 acum am lucrate si LY -53, 5%; MO-9, 9%; EOZINOFILE -7, 4% BAZOFILE-0, 2%.Mentionez ca imi aduc aminte ca si cand eram mica am avut eozinofile de 10%.Intre timp am facut si niste dozari de hormoni tiroidieni am fost la endocrinolog a spus ca am o tiroidita autoimuna care pe laborator mi-a dat tsh si ft4 in limite normale iar tpo -476, 7UI/ml cu tiroida marita in volum fara noduli medicul a zis sa nu iau inca nimica si e ereditara o mostenesc pe mama, sa mai imi dozez hormonii sisa merg la control peste 6 luni.Va rog sa ma lamuriti de ce scad leucocitele mentionez ca sunt si stresata am scazut in greutate pt ca nu prea mananc am si serviciu lucrez spital sunt asistenta si fac si continuare de studii si sunt in sesiune.Pt stres si starile de agitatie si anxietate am de la medicul de familie Xanax.In speranta unui raspuns favorabil va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.