Analiza Fibromax

16-04-2013
Atreides
Nu este medic/terapeut
Atreides
Buna ziua. As dori o Informatie daca sunteti amabili. Mama mea face chimioterapie de aprox. 6 luni si acum 4 zile a facut hepatita ( se pare HVC ). inca nu s-a determinat daca de la citostatice sau de la instrumentar. Dupa o serie de analize i s-a recomandat sa faca si analiza fibromax ( 563 ron). Vreau sa mentionez ca este incadrata in grad de handicap 2 si este si beneficiara a legii 189/2000 O.G. nr. 105/1999 ( Ordonanta privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de catre regimurile instaurate in Romania cu incepere de la 6 septembrie 1940 pana la 6 martie 1945 din motive etnice ) In acest caz nu ar trebui sa beneficieze gratuit sau macar compensat de aceasta analiza ?

Multumesc
6 comentarii
0
16-04-2013, ora 19:42
soothe
Identitate neconfirmată
soothe
Nu exista se pare la hepatita. Precizati care sunt simptomele. De unde stiti ca este hepatita? Analiza pentru determinarea imblolnavirii cu hepatita nu se determina cu fibromax. Puteti da mai multe amanunte?
0
16-04-2013, ora 19:50
Atreides
Nu este medic/terapeut
Atreides
A fost internata la spitalul de urgenta petrosani de vineri si azi a fost transferata la spitalul de boli infectioase Vulacan si pe biletul de trimitere era specificat HVA si HVC. Simptome : pielea galbena pe tot corpul, scaun galben mustar, urina portocalie, inapetenta, oboseala, albul ochilor galben, a facut ecografie, au exclus ca fiind icter de la pancreas sau fiere
0
16-04-2013, ora 20:48
soothe
Identitate neconfirmată
soothe
Dvs nu o puteti ajuta decat cu mancare de regim, fara ulei, fara carne, regim vegetarian complet la acest moment, supe de zarzavaturi, sucuri de fructe si de sfecla rosie. Lasati-i sa ii faca analizle pe care sunt obligati sa le faca. Repausul si mancarea usoara sunt tratamentul cel mai bun. Medicatia nu rezolva problemele acum si nici testele sofisticate. Multa sanatate!
0
16-04-2013, ora 21:05
Atreides
Nu este medic/terapeut
Atreides
Multumesc. stiu ca testele nu vindeca, dar ea fiind pensionara si eu fara loc de munca ma intrebam daca nu se compenseaza pretul analizei respective ( fibromax
0
16-04-2013, ora 21:11
soothe
Identitate neconfirmată
soothe
Intrebati medicul de familie daca ea are nevoie de analiza aceea. La situatia dumneaei nu are nevoie de fineturi, acum cu icter. V-am spus parera mea. Mai mult nu este profesional pe website.
0
16-04-2013, ora 21:37
Atreides
Nu este medic/terapeut
Atreides
Va multumesc pentru raspunsuri

O seara buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne de hepatită - cum recunoaștem hepatita
  • Tipurile de hepatită și gravitatea fiecăreia
  • Hepatita - clasificare, tipuri, diferențe și întrebări frecvente
  •