Amorţeală pulpa exterioara dreaptă

01-01-2015
ivancristinel
Nu este medic/terapeut
ivancristinel
Buna ziua, ma numesc Ivan Cristinel, vârsta 41 de ani, înălţime 1.75 si o greutate 105kg in urma cu un an de zile nu puteam sa stau mai mult de 10 minute in picioare, deoarece ma durea foarte tare pulpa piciorului pe exterior simţind o arsura si o amorţeală care urcă până la nivelul soldului, uneori simt căldură până in zona apendicitei urmată de nişte înţepături in pulpa dreapta înţepăturile fiind foarte dureroase amorţeala o am de un an de zile nici acum nu a dispărut.De la un timp simt înţepăturile si in pulpa stanga având senzaţia de arsură si o durere sub glezna picioarelor TIN SA MENZTIONEZ: SUNT FUMATOR DE LA VARSTA DE 14 ANI AM COLESTEROLUL 293, 86 SI TRIGLICERIDELE 290, 54 AŞTEPT URGENT UN RASPUNS DE LA DUMNEAVOASTRA SA IMI SPUNETI CE SA FAC SAU UNDE SA MERG.
2 comentarii
0
01-01-2015, ora 21:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 renunti la toate lactatele din alimentatie
renunti la toate mezelurile..si tot ce tine de unt, margarine si grasime animala, renunti la aluat proaspat si dulciuri
2 treci pe un regim alimentar vegetarian80%.. si putina carne slaba, peste
3 investigatii s efac la nivelul coloanei vertebrale, ficat, inima..si circulatie periferica
0
02-01-2015, ora 15:35
ivancristinel
Nu este medic/terapeut
ivancristinel
Va mulţumesc pentru răspunsul dvs. Mai am o singură întrebare este posibil sa am artroza sau artrită?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •