Amorteli si durere la palpare !!!!!

09-01-2010
@ndra
Nu este medic/terapeut
@ndra
De cateva saptamani ma confrunt cu mai multe probleme si anume: cateodata imi amortesc degetele de la mana dreapta fara a sta intr-un anume fel si sa amorteasca de acolo, cateodata imi amorteste si buza inferioara, chiar si limba uneori. Alteori am o durere la palpare in apropierea inchieturii mainii drepte. Daca nu ating cu mana acel loc, nu ma doare. Dar daca puna mana se simte o durere profunda - nu m-am lovit, nu am patit absolut nimic ca sa zic ca ar fi de la o lovitura, pur si simplu ma doare doar la palpare.
Chiar nu stiu ce se intampla. Din ce motive ar fi aceste amorteli si chiar dureri la palpare ale mainii drepte. Am observat ca mai mult pe partea dreapta ar fi ceva.
Va rog frumos sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca stiti care ar fi motivul acestor probleme??????
Va multumesc anticipat!
Alexandra ( 30ani, Bucuresti )
2 comentarii
0
10-01-2010, ora 20:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate fi dovada unor carente [ calciu, magneziu, vit. complex B etc.] sau o suprasolicitare a mainii drepte la locul de munca.sau poate ca stai prea mult la calculator...sau scrii mult.dupa cateva analize pe care trebuie sa le faci ar trebui sa te vada si un reumatolog.
0
11-01-2010, ora 11:23
@ndra
Nu este medic/terapeut
@ndra
Buna ziua! Va multumesc de raspuns! Intr-adevar mi-am facut niste analize acum vreo 2 luni si analizele mi-au iesit bine, iar calciul a iesit in limitele normale, dar spre limita inferioara. Poate sa fie de acolo, cine stie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.