Amorteala a capului

27-11-2015
floriboaca
Nu este medic/terapeut
floriboaca
Buna seara! Am 37 de ani.
Ma confrunt cu o problema de vreo 2 luni. Si anume: a inceput mai intai cu o durere apasatoare in crestetul capului, durerea fiind asemanatoare cu cea pe care o ai cand te lovesti in crestetul capului de un obiect dur. Aceasta durere a fost insotita de ameteli si furnicaturi.
Insa de vreo saptamana aceste probleme mi s-au lasat pe partea stanga si mi-a amortit jumatate de cap, cu ochi, obraz, ureche. Mentionez ca nu este o durere obisnuita de cap, e mai mult una suparatoare, de amorteala si furnicaturi. Spre seara se intensifica si parca imi pierd concentrarea si mi se tulbura vederea.
M-am programat pentru data de 7 decembrie la un consult neurologic, dar pana atunci as vrea sa aflu totusi o parere, pentru ca simt ca innebunesc, ma gandesc la ce e mai rau.
Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
27-11-2015, ora 19:00
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
La ce va ganditi ca fiind " ce-i mai rau " ?
Cred ca este vorba de o afectare a coloanei vertebrale cervicale care poate da aceste simptoime.
Este foarte bine ca v-ati programat la un consult neurologic.
Acolo vi se va spune care sunt urmatorii pasi pe care trebuie sa-i faceti.
dr Petre Muresan
0
27-11-2015, ora 19:05
floriboaca
Nu este medic/terapeut
floriboaca
Multumesc, domnule doctor, pentru promptitudinea raspunsului!
Este inevitabil, avand astfel de simptome, sa nu ma gandesc la ceva rau, un AVC sau, si mai rau, vreo tumora (mai ales ca am avut antecedente in familie). Ma mai gandesc la un lucru: este posibil ca aceste simptome sa se datoreze si unei infectii de la masea si daca da, cat de grav ar putea fi?
0
28-11-2015, ora 11:01
floriboaca
Nu este medic/terapeut
floriboaca
Azi m-am trezit cu ochiul stang umflat si ma doare.
Chiar nu-mi pot da seama ce as putea avea.
Am uitat sa mentionez ca am facut deja controale ORL si oftalmologic si nu sunt probleme in aceste directii.
0
14-10-2020, ora 14:39
Reyi
Nu este medic/terapeut
Reyi
buna, cum esti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.