Amitrofie spinala progresiva

09-04-2010
Grama Alexandra Bianca
Nu este medic/terapeut
Grama Alexandra Bianca
salut.tilul anterior reprezinta boala de care sufera mama de cand avea 25 de ani.acuma boala a avansat si nu poate merge singura decat alaturi de cineva iar cu mana stanga nu mai poate face aproape nimik.noi stam in reghin, jud mures si aici medicii spun k nu ce tratament sa ii dea si ca singuara solutie este un trataament cu celule stem in china.as vrea sa va intreb dc chiar nu exista nici un medicament pt ai alina macar durerile pt k sunt nopti intregi cand nu doarme deloc.multumesc anticipat.
2 comentarii
0
21-05-2010, ora 16:48
Gabriela1986
Nu este medic/terapeut
Gabriela1986
Buna Alexandra..imi pare rau pentru mama ta..din pacate chiar nu exista in tratament care sa o ajute prea mult.
Si eu sufar de aceasta boala de la nastere si pana acum inca nu am gasit un tratament care sa faca diferenta.
Ar fi niste fiole Risatarun care am auzit ca multi s-au simtit mai bine dupa ele, dar din pacate sunt scumpe si se gasesc doar in germania..eu inca nu le-am incercat.
Eu pentru o mica ameliorare am mai luat muuulte vitamine si Pramistar, Tanakan, Bilobil, injectii Cerebrolysin, insa doar un medic neurolog ti le poate prescrie.
Tratamentul cu celule stem ar putea-o ajuta, dar depinde cum reactioneaza organismul si este si foarte scump..daca aveti posibilitatea puteti incerca. Doamne Ajuta si multa sanatate mamei tale.
0
19-02-2011, ora 15:27
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
buna ziua!gabriela1986 cum te simti?in ce stadiu este boala la tine?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.