Amitripilina si xanax

13-07-2015
castanilor
Nu este medic/terapeut
castanilor
Sufar de colon iritabil pe fond de stres, se manifesta cumulte scaune pe zi (in mare parte diaree, balonare si greata, stari de rau general). Am tratament de lapsiholog cu xanax 1 mg pe zi si Mirzaten de 30 mg pe zi. Am fost si la gastroenterologie si am primit tratament cu ibutin si kebene plus si Bio Sun SD, mi-a dat insa si Amitripilina care se cam bate cap in cap cu xanax-ul. Amandoi medicii isi sustin punctul de vedere iar eu nu stiu ce medicamente sa iau. Daca aveti sfaturi, pareri v-as multumi.
2 comentarii
0
13-07-2015, ora 23:55
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Amitriptilina nu se "bate" cap in cap cu xanax-ul ci cu mirzatenul ! Ia tratamentul dat de psihiatru si antiinflamatoarele date de gastroenterolog ! Daca nu te simti bine cu mirzatenul dupa 2-3 saptamani, atunci poti incerca amitriptilina ! Impreuna cu xanax-ul !
0
14-07-2015, ora 07:33
castanilor
Nu este medic/terapeut
castanilor
Multumesc de sfat, asa am si facut, am luat Miezaten si xanax in continuare (le iau deja de aproape 3 luni) si medicatia de la gastro fara amitripilina. Sper sa dea roade ca nu mai pot, e groaznica "boala" asta, afecteaza la greu calitatea vietii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Balonarea
  • Diareea acută
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Stresul și sistemul imunitar
  • De ce apar balonările?
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Greața în sarcină
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  •