la 3 zile dupa ce am facut ultima injectie de moldamin ma doare amigdala dreapta...

11-06-2014
AndreeaPetre11
Nu este medic/terapeut
AndreeaPetre11
Buna ziua! Ma scuzati ca va deranjez. Acum 2 luni am fost luata cu salvarea si m-au trimis la contagioase unde mi s-a administrat cortizon, dexa si cefort. Aveam stari de lesin, dureri de cap si o presiune imensa p maxilar si pometi. Am stat in acel spital o saptamana spunandu-mi-se ca am amigdalita si pneomonie. Cand m-am intors acasa imi era din ce in ce mai rau, am fost luata din nou cu salvarea, din nou aveam stari de lesin, mi se zbateau muschii si m-au internat la alt spital spunandu-mi ca mi -am revenit la plamani dar am inca probleme cu amidgalele, si cu sinusurile. Mi-au administrat penicilina din 6 in 6 ore, iar la 12 ore doza dubla, gentamicina, ketonal, si nu mai zic de perfuzii, calciu etc. M-am simtit mai bine, am inceput sa mananc din nou bine si dupa o saptamana am ajuns acasa unde am mai facut 3 zile injectiile respective. Ceea ce ma suprinde este ca nu ma durea gatu si nu aveam puroi deoarece inainte de a intra in spital am luat augumentin o saptamana, klabax deci pot sa spun ca simteam cum imi curge antibiotic prin vene. Am facut de atunci moldamin deoarece imi iesise ASLO 600 iar acum il am 149. De cateva zile chiar la 3 zile dupa ce am facut ultima injectie de moldamin a inceput sa ma doara amigdala dreapta si se pare ca am puroi pe ea. Este posibil ca dupa atata antibiotic sa se intampe asta? Eu sunt studenta si am examene de aceea nu pot ajunge pana vineri la ORL. Va multumesc mult !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.